מנכ"ל משרד הבריאות מעריך: "נתחיל לחסן ילדים מגיל 12 במאי-יוני" - 0404
מנכ יונתן סינדל, פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות מעריך: "נתחיל לחסן ילדים מגיל 12 במאי-יוני"

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אמר היום (חמישי) במהלך תדרוך לתקשורת, כי חובת המסכות לא תבוטל, בעיקר משום שהילדים אינם מחוסנים והעריך כי בחודשים מאי-יוני יחל מבצע חיסונים של ילדים מעל גיל 12.

פרופ' חזי לוי: "גם אדם מחוסן יכול להוות מקור לנגיפי קורונה שיעברו למי שנמצא לידו אם הם לא עם מסיכות או שאינם מחוסנים ובוודאי ליד ילדינו עד גיל 16 שאינם מחוסנים, ולכן אין כרגע מחשבה לבטל את חובת המסכות במדינת ישראל.

אנחנו עדיין בעיצומו של המבצע שמעורר התפעלות בעולם ושמחה בישראל. יותר מ-5 מיליון אזרחים מחוסנים במנה הראשונה, וכמעט 4 מיליון מחוסנים במנה השנייה. כ-90 אחוז מהאנשים מגיל 50 ומעלה – אותו גיל שהמחלות שם קשות ומורכבות יותר והתמותה גבוהה יותר – מחוסנים. ניתן לומר בצורה משמחת שיותר מ-96% מהמחוסנים מוגנים מפני תחלואה, מפני תחלואה קשה, מפני אשפוז, ומפני תמותה. הדבר הזה מכה גלים מבחינת למידה של הקהילה המדעית בכל העולם. אני קורא לכולנו להמשיך ולהתחסן".

בתשובה לשאלה מתי ניתן יהיה לחסן ילדים מגיל 12, אמר פרופ' לוי כי "מקווים שהניסויים שעושות כמה חברות יסתיימו לקראת תום האביב ותחילת הקיץ, אזור מאי יוני לפי החברות. אני מעריך שאם זה יוכתר בהצלחה, נוכל אז להתחיל לחסן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]