למרות תקופת הבחירות: גנץ האריך כהונת מ"מ פרקליט המדינה בארבעה חודשים - 0404
למרות תקופת הבחירות: גנץ האריך כהונת מ באדיבות דוברות משרד המשפטים

למרות תקופת הבחירות: גנץ האריך כהונת מ"מ פרקליט המדינה בארבעה חודשים

למרות תקופת הבחירות והמגבלות המשפטיות שחלות במקרים רבים על פעולת שרי הממשלה וחברי הכנסת בתקופת זו, הודיע היום (חמישי) שר המשפטים גנץ על הארכת כהונת מ"מ פרקליט המדינה, עמית איסמן, בארבעה חודשים.

הארכת כהונתו של אייסמן כמ"מ פרקליט המדינה התבצעה בניגוד לנעשה במקרה מ"מ פקרליט המדינה לשעבר, דן אלדד, שהארכת מינויו סוכלה על ידי מערכת המשפט, כשהשופט מזוז הוציא צו ארעי המעכב את הארכת כהונתו כממלא מקום וזאת בשל העובדה כי מדובר בממשלת מעבר וגם היועמ"ש מנדלבליט קבע אז כי ישנו קושי משפטי לאשר את הארכת מינויו של אלדד בתקופה זו.

כזכור, עמית איסמן מונה לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה למרות שהתבטא בעבר באופן מיני ובוטה כלפי נשים.

אחת האמירות המיוחסות לאייסמן היא פנייה לאחת הפרקליטות בשאלה אם "יש לה בארון חוטיני מנומר". ההתבטאות בעייתית נוספת שיוחסה לו כלפי פרקליטה אחרת, נאמרה לכאורה בעת שכיהן כפרקליט מחוז, אייסמן פנה לפרקליטה במילים הקשות: "את לא גבר, אין לך ביצים, נכון? כי כשאת גבר ומועכים לך את הביצים אז יש תחושה של כאב, אבל יש גם תחושה של עונג, וזה מה שהסנגורית עושה לנו". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]