בעקבות הרוגים ופצועים בפיצוצים במחסן נשק: משלחת סיוע של צה"ל ומשרדי הבריאות והחוץ יוצאת לגינאה המשוונית - 0404
בעקבות הרוגים ופצועים בפיצוצים במחסן נשק: משלחת סיוע של צה דובר צה"ל

בעקבות הרוגים ופצועים בפיצוצים במחסן נשק: משלחת סיוע של צה"ל ומשרדי הבריאות והחוץ יוצאת לגינאה המשוונית

הלילה תמריא משלחת סיוע משותפת של צה"ל, משרד הבריאות ומשרד החוץ לעיר באטה שברפובליקת גינאה המשוונית. המשלחת תעניק סיוע רפואי במדינה לאחר שהדרג המדיני החליט על יציאת המשלחת בעקבות סדרת פיצוצים שאירעו לפני מספר ימים במחסן נשק בבסיס צבאי בעיר באטה, מהם נהרגו ונפצעו רבים.

חיל הרפואה, אשר לראשונה משנת 1999 קיבל את האחריות על משלחת שכזו, ערך הכנות מקיפות הכוללות הקמתם של שני צוותי טיפול, בהם גורמי מקצוע מכלל התחומים הרלוונטיים וכן ציוד רפואי נלווה. המשלחת תתמקד בהענקת טיפול רפואי מציל חיים בבתי חולים בעיר, בהובלתם של אנשי סגל רפואי מיומנים ומומחים לטיפול בפציעות.

על המשלחת מפקד סגן קצין הרפואה הראשי, אלוף-משנה ד״ר נעם פינק, והיא מונה כ-60 חברים, רובם רופאים ואחיות מחיל הרפואה ומבתי החולים השונים בארץ, אשר הוקצו על ידי משרד הבריאות וכן פרמדיקים מארגון מד"א. 

סגן מפקד המשלחת הוא מפקד חטיבת החילוץ וההדרכה בפיקוד העורף, אלוף-משנה שלומי בן מוחה. המעטפת למשלחת תנוהל בידי מפקדים מפיקוד העורף, מחטיבת החילוץ וההדרכה והיחצ״א, אשר מהווים את מוקד הידע הלאומי בנוגע למשלחות סיוע למדינות שונות בעולם.

מדובר צה"ל נמסר כי "המשלחת תפעל על פי הנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות נגיף קורונה, תוך שמירה על בריאות המשתתפים. צה"ל, משרד הבריאות ומשרד החוץ ימשיכו לסייע בשם מדינת ישראל בכל אסון אליו תידרש, ותתרום מניסיונה ויכולותיה ברחבי העולם".

 
 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]