ימ"ר ש"י עצר ארבעה נערים ללא סיבה והיכה אותם, חוננו: "מקווים שמח"ש תפעל למיצוי הדין עם השוטרים האלימים" - 0404
צילום: חוננו

ימ"ר ש"י עצר ארבעה נערים ללא סיבה והיכה אותם, חוננו: "מקווים שמח"ש תפעל למיצוי הדין עם השוטרים האלימים"

בלשי ימ"ר ש"י ממשיכים להשתולל ולפגוע בזכויות בסיסיות של תושבי יהודה ושומרון. ארבעה נערים נעצרו היום (רביעי) במאחז עוז ציון בבנימין, והוכו קשות בידי בלשים מימ"ר ש"י לאחר שתהו בפני הבלשים מדוע הם דורשים מהם להזדהות בביתם הפרטי, כך על פי ארגון חוננו. 

בלשי הימ"ר שהגיעו למאחז עוז ציון דרשו מהנערים להציג בפניהם תעודות זהות, ללא סיבה, וללא אירוע מקדים ובניגוד לפסיקת בג"ץ האוסרת התנהלות זו של השוטרים. הנערים שאלו את הבלשים מדוע עליהם לזדהות בתגובה קפצו הבלשים על הנערים, היכו בהם קשות ועצרו אותם. במהלך המעצר אזקו הבלשים את הנערים וגררו אותם על הרצפה.

בתיעוד מתחנת המשטרה נראים סימני אלימות קשים ביותר, ופציעות רבות על גופם של הנערים, שמעידים על אלימות משטרתית קשה שהופעלה כנגדם. הנערים נעצרו לילה ויובאו מחר לדיון בבימ"ש.

עו"ד נתי רום, שהגיע לתחנת המשטרה לסייע לנערים מטעם ארגון חוננו מסר: "לצערי הרב שוב אנו עדים לפרובקציה של ימ"ר ש"י בגבעות יהודה ושומרון, כאשר הם מגיעים היום להתיישבות הצעירה עוז ציון, ומתנכלים לנערים שלמדו תורה בבית הכנסת בגבעה באותה העת.

הבלשים מתחילים לתשאל אותם ולבקש מהם תעודות זהות, זאת בניגוד לפסיקת בית המשפט, כי אין סמכות לשוטר לתשאל ולדרוש פרטים מזהים, כל עוד אין חשד סביר לביצוע עבירה.

לצערינו הפרובוקציה צלחה, ולאחר שהנערים סירבו להזדהות החלו הבלשים לגרור ולהכות אותם, ולחלק מהעצורים ישנם סימני אלימות בכל חלקי גופם. אנו מקווים שההתנכלות הזאת תיפסק לאלתר והפעם מח"ש תיכנס לעובי הקורה ותמצה את הדין עם השוטרים האלימים".

נזכיר כי אירוע האלימות, מצטרף לפרובוקציה אלימה נוספת הבוקר, של בלשים מימ"ר ש"י ביישוב כוכב השחר, בה הוציאו הבלשים משפחה מרכבה והחרימו את הרכב ללא כל סיבה או הצגת צו.

באירוע הבוקר תועדו שוטרים כשהם מנפצים את חלון המכונית, על אשה ותינוקת ששהו ברכב באותה העת, וכן תוקפים באלימות תושבים שהגיעו למחות על התנהלות ימ"ר ש"י.

ממשטרת ישראל נמסר: אמש בפעילות יזומה של בלשי ימ"ר ש"י בגזרת בנימין החלו מספר צעירים להתגודד סביב השוטרים שזיהו החשודים כי השוטרים הינם בלשים בימ"ר ש"י החלו לקללם, לאיים, לתקוף ולירוק לעבר השוטרים וגרמו נזק לרכב המשטרתי.
4 חשודים עוכבו לחקירה ומשסרבו לעיכוב נעצרו.
לציין כי במהלך מעצרם תקפו את השוטרים, התנגדו למעצר וסרבו להתלוות לשוטרים.

משטרת ישראל יחד עם יתר כוחות הבטחון יפעלו לשמירת הסדר והביטחון וימשיכו לבצע משימות לאכיפת החוק והמאבק בפשיעה על כל גווניה ועל כל מבצעיה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]