ח"כ זוהר על סגירת התיק נגדו: "נדרש תיקון עמוק ושורשי במע' המשפט כדי להשיב את אמון הציבור" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ זוהר על סגירת התיק נגדו: "נדרש תיקון עמוק ושורשי במע' המשפט כדי להשיב את אמון הציבור"

חבר הכנסת מיקי זוהר התייחס הערב (רביעי) להחלטה לסגור את תיק החקירה נגדו, לאחר שנחשד בסחיטה באיומים של היועמ"ש מנדלבליט בשל התבטאות בתוכנית רדיו בעניינו של היועמ"ש.

ח"כ זוהר" תיק החקירה נגדי נסגר, אך אין בי שום תחושת שמחה או הקלה. לא היה בחקירה הזו כלום מלבד ניסיון נוסף של הפרקליטות להרתיע אותנו, נבחרי הציבור, באמצעות חקירת השתקה.

החקירה שנפתחה נגדי היתה רגע של שפל גדול בכל קנה מידה דמוקרטי, רגע שיכתים לנצח את הפרקליטות ואת העומדים בראשה לאור התנהלותם כלפיי נבחרי ציבור בכלל ונבחרים מהימין בפרט.

מבחינה אישית, זה היה רגע מאוד עצוב בשבילי. לאורך כל חיי עשיתי כל שביכולתי כדי ללכת אך ורק בדרך הישר, שמרתי על עצמי כנבחר ציבור כבר קרוב ל 15 שנה וברוך ה׳ מעולם לא דבק בי רבב. על אף העובדה שמעולם לא עברתי עבירה פלילית, פתאום מצאתי את עצמי, בפעם הראשונה בחיי, נחקר במשטרה בחקירה הזויה על ראיון רדיו בו השתתפתי במסגרת עבודתי כחבר כנסת.

לא משנה מהו תוכן החקירה, בסופו של יום מדובר באירוע קשה מאוד לכל אדם, לו ולמשפחתו, על אחת כמה וכמה כשזה קורה על לא עוול בכפו.
בחודשים שחלפו מאז שחקרו אותי, קיבלתי אינספור תגובות מכל קצוות הקשת הפוליטית, התגובות הללו העידו שכולם הבחינו שזו היתה חקירה מסוכנת שאין לה שום מקום במשטר דמוקרטי.
גם אם חלק מהשמאל בחר שלא להגיב לחקירה שלי באופן פומבי, האמינו לי שרבים מהם הגיעו אליי במסדרונות הכנסת ותהו עד לאן זה עוד יכול להתדרדר מבחינת הפרקליטות.

כולם היו תמימי דעים. הדמוקרטיה שלנו לא תוכל לסבול מצב בו נבחרי הציבור יחששו מלעשות את עבודתם נאמנה בהתאם לאמונה ולאידיאולוגיה בה הם מאמינים.
ירידת האמון הציבורי במערכת המשפט, נובעת בעיקרה בשל התנהלות כוחנית ונטולת שיקול דעת אובייקטיבי של הפרקליטות, בלא מעט מקרים זה נראה שרוב ההחלטות שמתקבלות שם נועדו לפגוע ביכולת שלנו להמשיך ולהנהיג את אזרחי ישראל.

אני מאוד מקווה שבפרקליטות יפנימו את מה שהציבור הבין מזמן – הם פשוט חייבים לשנות את הגישה ובהקדם. אני לא בטוח שעצם החלטתם לרדת מהעץ ולסגור את תיק החקירה המוזר הזה, תעזור להשבת אמון הציבור במערכת, טוב היה לולא נפתח מלכתחילה. על מנת להשיב את אמון הציבור במערכת המשפט, נדרש תיקון עמוק ושורשי. מחובתנו, נבחרי הציבור, לפעול לשם כך כדי לחזק את אמון העם בדמוקרטיה הישראלית. אני מבקש להודות לבורא עולם, למשפחתי היקרה ולחבריי הקרובים שתמיד עומדים לצידי ברגעים קשים.

תודה לחבריי מהליכוד ולחברי הכנסת הרבים משאר סיעות הבית על שחיזקו ועודדו אותי בכל דרך אפשרית. וכמובן, לכם, עם ישראל היקר, תודה על המילים חמות, דברי החיזוק ורבבות הודעות התמיכה שקיבלתי מכם בחודשים האחרונים. אני אוהב אתכם ומעריך זאת מאוד".
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]