ועדת השרים אישרה שורת הקלות בחזרה ללימודים בערים כתומות ואדומות - 0404
ועדת השרים אישרה שורת הקלות בחזרה ללימודים בערים כתומות ואדומות נועם רבקין, פלאש 90

ועדת השרים אישרה שורת הקלות בחזרה ללימודים בערים כתומות ואדומות

ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה אישרה הערב (רביעי) במשאל טלפוני את המלצת משרד הבריאות בנוגע לעדכון רשימת היישובים בהתאם לתכנית רמזור וביטול האיסור ללמוד ביישובים כתומים. העדכון ייכנס לתוקף החל ממחר ותתאפשר פתיחה של מוסדות החינוך בכל הערים בצבעים ירוק, צהוב וגם כתום.

כ-200,000 תלמידים צפויים לחזור ללמודים פייזים בבתי הספר בעקבות ההחלטה.

יישובים שבהם החינוך פתוח כעת אך צבעם השתנה לאדום ברמזור, יוכלו להפעיל את מערכות החינוך עד לתום השבוע הזה. סגירת החינוך תחול בהן החל מיום ראשון, ה-14.3.21.

בנוסף הוחלט כי במוסדות חינוכיים בערים שהן "כתום גבולי" שהפכו לאדומות, בהם למעלה מ-60 אחוז מהתלמידים ביצעו אחת לשבוע בדיקת קורונה – הלימודים ימשיכו לפעול למרות שהעיר הפכה לאדומה.

כמו כן אושר כי במוסדות חינוך בכל הארץ, בהם 90% מתלמידי י״א-י״ב מחוסנים או מחלימים, ניתן יהיה לשוב ללימודים כרגיל, ללא מתווה קפסולות בכיתות אלה. יישובים בצבע האדום בהם כלל מערכת החינוך סגורה: במוסדות חינוך בהם ישנם 75% מחלימים או מחוסנים בכיתות י״א-י״ב יוכלו לפתוח עבורם את הלימודים, תוך שימור מתווה הקפסולות.

האם ביישוב שלכם מתקיימים לימודים? בדקו במפת הרמזור

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]