ניסיון להסתיר ליקויים בהליכי הבחירות? | קרעי נגד אלעזר שטרן: פרסם מיידי את דו"ח המבקר על הבחירות - 0404
ניסיון להסתיר ליקויים בהליכי הבחירות? | קרעי נגד אלעזר שטרן: פרסם מיידי את דו יונתן זינדל, פלאש 90

ניסיון להסתיר ליקויים בהליכי הבחירות? | קרעי נגד אלעזר שטרן: פרסם מיידי את דו"ח המבקר על הבחירות

חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד, החבר הוועדה לביקורת המדינה פנה בדרישה מיו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אלעזר שטרן בדרישה לכנס את הוועדה שצפויה לאשר, אם תתכנס, את פרסום דו"ח חמור של מבקר המדינה על התנהלות ועדת הבחירות בסבבי הבחירות הקודמים. לדברי קרעי: "אלעזר שטרן ויש עתיד מנסים להסתיר מהציבור מידע חשוב בדוח המבקר על מערכות הבחירות האחרונות".

ח"כ קרעי דורש לפרסם את הדו"ח עוד לפני הבחירות על מנת שהלקחים יופקו ולא תחזור ההתנהלות הבעייתית של ועדת הבחירות שצויינה, לכאורה, בדו"ח.

במכתב לח"כ שטרן, המונע לדביו את כינוס הועדה, כתב קרעי כי "כחבר הוועדה לביקורת המדינה וכחבר בוועדת המשנה שלה, נחשפתי לדו"ח על פעילותה של ועדת הבחירות המרכזית במערכות הבחירות האחרונות.
מבלי לציין שום פרט שעדיין אסור לפרסום מדו"ח זה, היה מצופה כי דווקא ערב בחירות, הוועדה בראשותך תתכנס בהקדם האפשרי ולפני הבחירות כדי להחליט מה חסוי ומה ניתן לפרסם באופן מיידי מדו"ח חשוב זה.

באם ישנם תהליכים הדורשים תיקון או בקרה ופיקוח מעמיקים יותר, יש חשיבות מרובה להיחשף לכך בהקדם האפשרי ויפה שעה אחת קודם. הציבור זכאי לדעת כל פרט בדוח חשוב זה, לפני הבחירות!
ישנה חשיבות רבה לפרסום הדוחות לשם תיקון הליקויים באופן מיידי, בפרט בנוגע ליום הבחירות ולספירת הקולות. התאכזבתי לגלות כי באופן תמוה החלטת לבטל את הישיבה שתוכננה להיום מבלי שקבעת ישיבה אחרת לאלתר. דחייה שכזו, נותנת תחושה של ניסיון להסתיר את הליקויים שנפלו בהליכי הבחירות כדי למנוע את תיקונם בבחירות הקרובות. גם אם ככלל נכון לא לפרסם דוחות ערב הבחירות, דוח זה חריג לכלל, שכן פרסומו יאפשר לתקן ליקויים בבחירות עצמן ויבטיח את שיפור טוהר הבחירות.

יש שתי אסכולות לגבי פרסום דוחות מבקר המדינה: האחת היא פרסום דוחות בזמן אמת תוך כדי התהליך, והאחרת היא פרסום הדוחות לאחר תהליך, לטובת שיפור התהליכים הבאים. אתה ממציא כאן לצערי אסכולה חדשה של פרסום הדוחות לאחר שפג תוקפם, ולא מאפשר לתהליך החדש להשתפר בעקבות הביקורת על התהליכים הקודמים.

אני מבקש ודורש ממך לכנס את ועדת המשנה לעניין דו"ח זה לאלתר לטובת שקיפות המידע לציבור וייעול התהליך בבחירות הקרובות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]