"אם תרצו" למנדבליט: "כתב אישום נגד הנערה שחצתה לסוריה - כן, ונגד מוחמד בכרי - לא?!" - 0404
אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

"אם תרצו" למנדבליט: "כתב אישום נגד הנערה שחצתה לסוריה – כן, ונגד מוחמד בכרי – לא?!"

לאור הגשת כתב האישום נגד הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה, קראה הבוקר (רביעי) תנועת "אם תרצו" ליועמ"ש לממשלה אביחי מנדבליט להגיש כתב אישום נגד מוחמד בכרי, עקב אותה עבירה בדיוק עת ביקר בלבנון במהלך חודש ספטמבר 2017. על פי הפרסומים בתקשורת הלבנונית, עלה החשד כי בכרי נפגש עם גורמים עוינים למדינת ישראל.

מיד לאחר ביקורו של בכרי בלבנון פנו בתנועת "אם תרצו" ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה כי הוא יועמד לדין עקב ביקורו במדינת אויב. החוק למניעת הסתננות קובע במפורש כי "היוצא, ביודעין ושלא כדין, מישראל ללבנון, לסוריה, למצרים, לעבר-הירדן, לסעודיה, לעיראק, לתימן, לאיראן או לכל חלק מארץ ישראל שמחוץ לישראל, דינו – מאסר ארבע שנים".

במהלך שלוש השנים שחלפו פרקליטות המדינה התמהמה בהגשת כתב אישום נגד בכרי, על אף שעבר על עבירה מפורשת בחוק. באגף המשפטי של תנועת "אם תרצו" תהו מדוע הגשת כתב האישום של בכרי מתעכב תקופה ארוכה, בעוד שכתב אישום נגד הנערה שחצתה את הגבול לסוריה וסיכנה את עצמה ואת ביטחון ישראל הוגש תוך מספר ימים.

עו"ד יעקב כהן, חבר האגף המשפטי של תנועת "אם תרצו" מסר: "השיהוי בקבלת ההחלטה בנוגע להגשת כתב האישום כנגד מוחמד בכרי, לעומת הגשת כתב האישום המהיר כנגד הצעירה שחצתה את הגבול, מעלה חשד לאכיפה בררנית נוספת מצד הפרקליטות; מעוררת סימני שאלה רבים בנוגע לסדרי העדיפויות וניקיון הכפיים של מערכת אכיפת החוק, ומעלה תהיות שמא החלטות מערכת המשפט, והיועמ"ש בראשם, לא מושפעות משיקולים פוליטיים זרים – ולא מנקודת התייחסות משפטית מקצועית נקייה. את בכרי יש להעמיד לדין לאלתר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]