גמליאל: "בפנינו הזדמנויות לשיתופי פעולה אזוריים במזה"ת בתחום האקלים" - 0404
גמליאל: רפי קוץ, לע"מ

גמליאל: "בפנינו הזדמנויות לשיתופי פעולה אזוריים במזה"ת בתחום האקלים"

בכנס "משפט וסביבה" בהובלת עמותת אדם טבע ודין, המשרד להגנת הסביבה ואוניברסיטת בר-אילן, שנערך היום (רביעי); אמרה השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל כי "אסור שהמשברים הפוליטיים וחילופי השלטון התכופים יאיימו על מימוש תכניות ארוכות טווח להתמודדות עם משבר האקלים – עלינו להגדיר את הטיפול במשבר האקלים כאחד מקווי היסוד של הממשלה הבאה".

עוד אמרה השרה: "במקביל להצעת המחליטים שאנחנו מקדמים, יש צורך ברור בקידום חוק אקלים לישראל שנציג בקרוב יחד עם עמותת אדם, טבע ודין. החוק יהיה מסגרת מתכללת להתמודדות בנושא, ויכפיף את כל משרדי הממשלה – כולל אלה שלא רואים את הנושא בראש סדר העדיפויות שלהם – ליעדים ברורים ושאפתניים.

המעבר לכלכלה דלת פחמן תביא לפיתוח המשק באמצעות תחליפים המבוססים על אנרגיות מתחדשות. החזון הברור בנוגע לפינוי המפעלים המזהמים במפרץ חיפה, והפיכתו לאזור של תעשיות ירוקות, הוא דוגמה למדיניות סביבתית, כלכלית וחברתית.

הרוח החדשה במזרח התיכון פותחת בפנינו הזדמנויות לשיתופי פעולה אזוריים, הכל-כך נחוצים להתמודדות משותפת עם משבר האקלים. המזרח התיכון מאופיין באקלים חם ומדברי, דבר המאפשר לנו לחלוק ידע וניסיון עם שכנינו.

כדור הארץ מתחמם – וזה קורה במשמרת שלנו. עלינו לפעול בנחישות ובמהירות כדי שהחיים שלנו ושל ילדינו יהיו טובים יותר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]