פרסום ראשון: הצעת החוק שתעצור את גניבות הבדואים ממחנות האימונים ובסיסי צה"ל בדרום - 0404
פרסום ראשון: הצעת החוק שתעצור את גניבות הבדואים ממחנות האימונים ובסיסי צה יונתן סינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: הצעת החוק שתעצור את גניבות הבדואים ממחנות האימונים ובסיסי צה"ל בדרום

פרסום ראשון: יו"ר עוצמה יהודית והמועמד ברשימת הציונות הדתית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר, יגיש בכנסת הקרובה הצעה לתיקון סעיף 115 לחוק העונשין – שעשוי להיות זה שיעצור את גל הגניבות והפריצות של כנופיות הבדואים למחנות האימונים והבסיסים של צה"ל בנגב. לחדשות 0404 נודע כי העברת התיקון לחוק תהווה אחד התנאים לכניסתו של בן גביר לקואליציה.

על פי התיקון לחוק אותו יציע בן גביר, "מי שנכנס או ניסה להיכנס למקום צבאי במטרה לבצע עבירה או להכנת מעשה עבירה, דינו – מאסר שלוש שנים ולא פחות משנתיים מאסר. לעניין סעיף זה, מקום צבאי הוא מקום מוגבל וכן שטחי אימונים צבאיים קבועים או ארעיים של צבא הגנה לישראל".

בדברי ההסבר להצעת החוק, נכתב: "סעיף 115 לחוק העונשין מגדיר כביצוע עבירה את מי שניסה לחדור למקום מוגבל. בהגדרה שבחוק העונשין, מקום מוגבל הוא מקום שצה"ל מחזיק בו בפועל, והכניסה אליו מוגבלת בפועל – בידי שמירה או לפי שילוט מתאים. הלכה למעשה, חיילי צה"ל סובלים מגניבות רבות הן של ציוד צבאי והן של ציוד אישי, בשטחי האימונים הנרחבים של צה"ל. בשל הגדרות החוק הקפדניות, שטחי האימונים אינם שטחים מוגבלים, וכניסה אליהם לא מהווה עבירה. בהצעה זו יוגדרו שטחי האימונים של צה"ל כמקום מוגבל, כך שכניסה לשטחי אימונים תהווה עבירה פלילית וייקבע עונש מינימום של שנתיים מאסר למי שנכנס אליהם במטרה לבצע עבירה".

עו"ד איתמר בן גביר מסר לחדשות 0404 כי "לאורך שנים ארוכות ממשלת ישראל מפקירה את חיילי צה"ל ומאפשרת לכנופיות הפורעים בדרום לעשות ככל העולה על רוחם. הצעת החוק שנניח על שולחן הכנסת תעשה סוף לגניבות הבלתי פוסקות ותחזיר את ההרתעה לחיילים שלנו".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]