פיקוד העורף פרסם מפה המשאירה את יו"ש מחוץ לגבולות ישראל. יוסי דגן: "ביטויים פוליטים של פקידים מהשמאל הקיצוני" - 0404
פיקוד העורף פרסם מפה המשאירה את יו דוברות מועצה אזורית שומרון

פיקוד העורף פרסם מפה המשאירה את יו"ש מחוץ לגבולות ישראל. יוסי דגן: "ביטויים פוליטים של פקידים מהשמאל הקיצוני"

תושבי השומרון נדהמו כאשר גילו הבוקר כי כאשר הם מבקשים למצוא במפת פיקוד העורף באתר, את צבע הישוב בו הם מתגוררים והנחיות על פי הגבלות הקורונה לישובם, המפה בה נמצאות ההנחיות מסמנת את כל יהודה ושומרון כ"גדה המערבית" – ביטוי שמקורו בירדנים, והשמאל הקיצוני משתמש בו תדיר, בכדי לרמוז לכך שהשטח כבוש. ועל המפה מסומן גבול המפריד בין יו"ש לשאר מדינת ישראל.

לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הגיעו עשרות פניות בנושא מכל הארץ וכן מהשומרון, ובעקבותיהן פנה דגן בעניין לאלוף הפיקוד: "בהכירי את אלוף הפיקוד אורי גורדין, ברור לי שמדובר בטעות ושהדבר לא נעשה על דעתו ובוודאי שלא על דעת צה"ל. אולם זו טעות שיש לתקן באופן מיידי. לא נקבל ביטויים פוליטים של פקידים מהשמאל הקיצוני בכל הנוגע ליו"ש, הגדה המערבית הוא ביטוי שיצא מהלקסיקון לפני שנים אינו רלוונטי ומגוחך ברמה הגיאוגרפית, בין הים התיכון לירדן יש 70 ק"מ, יהודה ושומרון מתוכם 55 ק"מ, לא שמענו על גדה של 55 ק"מ, בטח כשההמשך עד הים מהווה רק 15 ק"מ, השומרון הוא מדינת ישראל. אנחנו על המפה ונישאר על המפה".

ח"כ איוב קרא מסר לחדשות 0404 כי "אם פרסום המפה של פיקוד העורף שבו יהודה ושומרון מחוץ לגבולות ישראל היה בזדון – חייבים לפטר מיד את האחראים בפיקוד העורף שפרסמו את המפה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בפורטל החירום של פיקוד העורף מבססים את טרמינולוגיית חלוקת האזורים על פי מפת בסיס גלובלית, אשר בה מכונה אזור יהודה ושומרון כגדה המערבית. צוות הפורטל פועל כעת לעדכון השם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]