ועדת הבחירות המרכזית: "בוחנים הצבת קלפיות בנתב"ג" - 0404
ועדת הבחירות המרכזית: פלאש 90

ועדת הבחירות המרכזית: "בוחנים הצבת קלפיות בנתב"ג"

ועדת הבחירות עדכנה היום (שני) כי במסגרת ההיערכות לבחירות בצל נגיף הקורונה יוצבו ברחבי ארצנו (נכון למצב התחלואה כרגע) כ-500 מתחמי אוהלים, עם 800 קלפיות לחולי קורונה ולמבודדים. הצפי הוא שיהיו ביום הבחירות כ-37 אלף חולים וכחמישים אלף מבודדים בעלי זכות הצבעה.

מנכ"לית וועדת הבחירות המרכזית, אורלי עדס, אמרה היום (שני) כי יהיו כ-40,000 הסעות שיסיעו באופו אישי כל חולה קורונה לקלפי סמוכה למקום מגוריו, בעלות של כ-20 מיליון שקלים. עדס הוסיפה כי הוועדה "בוחנת גם הצבת קלפיות בנתב"ג".

עדס התייחסה בנוסף למתווה אותו מקדמים בוועדה לפיו עמדות הצבעה ימוקממו באוטובוסים. לדבריה: "אין לנו אפשרות ליותר מחמש מאות קלפיות כאלה. בניסיוון לצמצם עומסים ביום הבחירות התאמנו עם חברת אגד אוטובוסים והקמנו בהם עמדות הצבעה. נוביל את האוטובוסים לחניונים באותם מקומות. זה אוטובוס על גלגלים אבל לא קלפי ניידת. זאת קלפי עומדת נייחת. היתרון שלה שאפשר להוביל אותה למקום שבו יהיה עומס מיוחד. כרגע התאמנו כחמישים אוטובוסים כאלה. בין שניים לשלושה אוטובוסים בכל קלפי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]