משיבים מלחמה לפמיניזם הרדיקלי: פעילי ארגוני המשפחה התכנסו לקראת המשך המאבק - 0404
משיבים מלחמה לפמיניזם הרדיקלי: פעילי ארגוני המשפחה התכנסו לקראת המשך המאבק pixbay

משיבים מלחמה לפמיניזם הרדיקלי: פעילי ארגוני המשפחה התכנסו לקראת המשך המאבק

אתמול (ראשון) בשעות הערב התכנסו בזום מעל 100 חברים מפורום הארגונים למען המשפחה בישראל, לתיאום ציפיות וגיבוש אסטרטגיית פעולה לקראת הבחירות למען חיזוק ערכי המשפחה וכתשובה לפעילות ארגוני הפמיניזם הרדיקלי, המבקשים למחוק את ערכי המשפחה.

הפורום שהתלכד בשנה האחרונה, כולל 15 ארגונים חילונים ודתיים, אשר פועלים יחדיו על בסיס ערכים משותפים, כאשר המכנה המשותף הוא משפחה, הורות, ילדים, חינוך ושוויון. בין הארוגנים החברים בפורום: חותם, ליב"ה, שוברות שיוויון, אבות למען צדק, בוחרים במשפחה ובצלמו.

לקראת הבחירות התחיל הפורום לקדם פעילות מול המועמדים לכנסת בבחירות הקרובות ומתכוונים לדרוש מנבחרי הציבור מספר דרישות, הכוללות שינוי מקיף של כל התכנים במערכת החינוך בישראל והצבת ערכי המשפחה במרכז. בין הדרישות: לימוד הצורך והחשיבות ביצירת זוגיות עם בן המין השני והקמת משפחה בה הילדים הם פרי אהבה, מחויבות, אמון והשקעה משותפת, של בני הזוג. הפנמת התודעה שמשפחה הנה אבן היסוד של החברה והדרך להתפתחות לשגשוג ולהצלחה של כל אחד מפרטיה. הפסקת תהליך טשטוש הגבולות בין המינים מחד וטיפוח פחד ויריבות בין גברים לנשים לצורך כך יש להוציא ממערכת החינוך לאלתר את הארגונים העוסקים בכך והפועלים לפירוק המשפחה בשעורים פורמליים, בהדרכות מורים ומנהלים, ובעריכת תכניות לימוד עבור המשרד עצמו.  

פורום הארגונים למען המשפחה מציע כי לשם ביצוע השינוי, יוזרמו ע"י הממשלה תקציבים בהיקף רחב לפרויקטים חינוכיים ציבוריים ממשלתיים ועירוניים להעצמת  המשפחה. 

בתחום הטיפול ומניעת אלימות דורשים בפורום כי תשונה תפיסת "הטיפול באלימות במשפחה" ו"בפגיעות מיניות" כך  שתכלול  טיפול הולם לגברים לנשים ולילדים נפגעי אלימות ולא כנעשה כיום רק כנגד גברים. "תפיסה הוליסטית זו מושתת על הנחת היסוד כי משפחה היא גורם משמעותי גם לאחר הגירושין" סיפרו בפורום למען המשפחה.

כמו כן דורשים בפורום ארגוני המשפחה כי יעשה שינוי מערכתי במוסדות המדינה הכוללים: הקמת רשות לקידום המשפחה בישראל וועדה לקידום מעמד המשפחה בכנסת,  שישמו להם כיעד להגדיל את שעור הנישואין ושעור הילודה בישראל, וכן להקטין את שעור הגירושין ולהעצים את החוסן המשפחתי. תפקיד "הממונה למעמד האישה" ברשויות המקומיות ישונה ויוגדר כממונה לקידום המשפחה בקהילה.

בפורום הארגונים למען המשפחה מדגישים גם מדובר בארגון א-פוליטי שאינו מתכוון להמליץ להצביע על מפלגה מסויימת כמועדפת – אלא לדרוש מכל המועמדים לכנסת לתמוך בערכים אותם מקדם הפורום.

כמו כן חשף אתמול פורום הארגונים למען המשפחה בישראל את ה"אני מאמין" שלו שאמור, כך לדברי הפורום, לאחד את מירב החברה הישראלית ולחזק את ערכי המשפחה.

משפחה: היא אבן היסוד של החברה, והמקור לזהותו חוסנו ואושרו של הפרט.

ילדים: ילדי ישראל הם דור ההמשך המבטיחים את קיומה של "שרשרת הדורות" של עם ישראל. אשר על כן, מדינת ישראל צריכה לדאוג בראש ובראשונה לטיפוחה וחיזוקה של המשפחה, לעידוד הילודה, ולפיתוח חיים בקהילות תוססות ותומכות משפחה. 

הורות: ילדים זקוקים לאב ולאם והמדינה צריכה לעודד במשאביה בניית משפחות במתכונת זו. 

חינוך: מדינת ישראל הפקירה בעשור האחרון את תחום החינוך לערכי משפחה ומעניקה לילדינו חינוך שבו היעד הוא הקמת מדינת "כל אזרחיה" שבה מוסד המשפחה הנו חסר ערך. בבתי הספר מושרשות עמדות של "טשטוש זהויות ומלחמת המינים" תוך טיפוח קבוצות שוליים והעלמת הצרכים והיעדים של רוב הציבור. 

שוויון: בישראל, בשנת תשפ"א -2021 ישנה אפליה מבנית קשה לרעת גברים, בחקיקה, בהחלטות ממשלה, בפעילויות מוסדות השלטון ופסיקות בתי המשפט. יש לבטל אפליה זו, ככל שהיא פוגעת במוסד המשפחה. 

יו"ר פורום הארגונים למען המשפחה, עו"ד נעמה סלע, מסרה לחדשות 0404 כי "המשפחה היא אבן היסוד של החברה בישראל, חיזוקה הוא תנאי להמשך קיומנו במדינת ישראל".

 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]