אוחנה: "יש פער ניכר בין סיקור האירועים הפליליים, לסיקור תפיסת העבריינים" - 0404
אוחנה: דוד כהן, פלאש 90

אוחנה: "יש פער ניכר בין סיקור האירועים הפליליים, לסיקור תפיסת העבריינים"

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ביקר הערב (ראשון) את אמצעי התקשורת על הפער בין הסיקור של האירועים הפליליים, לבין הסיקור של תפיסתם של העבריינים.

אוחנה כתב: "זוכרים את השוד של הרכב עם המאצ'טה, ושוד תחנת הדלק שבוצע באותו רכב? זוכרים את הפריצה לבסיס שדה תימן וגניבת עשרות אלפי כדורים ואמל"ח? זוכרים את הפריצה לבסיס נבטים? וכמובן, זוכרים את הפשע המתועב שבוצע בילדה בת 10 בדרום? האם ידעתם שבכל המקרים הללו העבריינים נתפסו ונעצרו?

או שאיכשהו, למרות שהמשטרה עשתה מאמץ להביא לידיעת הציבור שהמאמצים החקירתיים, המודיעיניים, הטכנולוגיים והמבצעיים הניכרים שהשקיעה משטרת המחוז הדרומי נשאו פרי – הוצנעה איכשהו מעיניכם.

לצערי בשיחות שערכתי עם אנשים רבים, הם לא ידעו זאת. יש פער מאוד ניכר (ומתסכל) בין היקף ועצמת הסיקור של האירועים הפליליים, לבין אלה של לכידתם ותפיסתם של העבריינים. אין זה אומר שדי בכך. יש עוד הרבה מאוד מה לעשות כדי לחזק את המשילות, הביטחון האישי, החוק והסדר בדרום.

יש מקום לעוד פעילות יזומה, לעוד שיתופי פעולה עם גורמי אכיפה כלכליים, ולעוד נוכחות משטרתית משמעותית בשטח. מפקד המחוז החדש שנכנס לאחרונה לתפקידו, איש הדרום ניצב פרץ עמר, יחד עם המפכ"ל רנ"צ קובי שבתאי כבר פועלים לשם כך.

הבוקר, אחרי ארבעה ראיונות ושתי פגישות, ביקרתי במפקדה המשימתית שפועלת כעת בעיר רהט. מפכ"ל המשטרה, מפקד מחוז הדרום ומפקד משמר הגבול סקרו בפני ראש הממשלה ובפני את האתגרים, האמצעים והתכניות לטיפול בפשיעה בגזרה. יש כבר תוצאות: מעצרים, כלי נשק ואמל"ח שנתפסו, כתבי אישום, שיתופי פעולה עם גורמי אכיפה נוספים ועוד.

בנוסף אנו מתגברים כיום את העיר באר שבע ואת צירי הדרום בתוספת משמעותית ואיכותית של כוחות שיטור ובילוש. אני יכול להתחייב שיהיו כוחות משמעותיים נוספים. כשנכנסתי למשרדי הצבתי את סוגיית הפשיעה בחברה הערבית בראש סדר העדיפויות. אני יכול להעיד, כי רוח המפקד במקרה הזה מחלחלת לשטח.

בשבוע שעבר העברנו את החלטת הממשלה על הקמת אגף חדש במשטרה – אגף סי"ף (בערבית חרב, ובעברית – סיכול פשיעה בחברה הערבית). השינוי בפעילות כבר מורגש, ויורגש ביתר שאת בזמן הקרוב. מוזמנות ומוזמנים לעקוב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]