לפיד טען כי בנט יישב בממשלה בתמיכת המשותפת - בנט השיב: "לא יקום ולא יהיה" - 0404
לפיד טען כי בנט יישב בממשלה בתמיכת המשותפת – בנט השיב: גרשון אלינסון, פלאש 90

לפיד טען כי בנט יישב בממשלה בתמיכת המשותפת – בנט השיב: "לא יקום ולא יהיה"

יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד אמר היום (ראשון) כי הוא "לא מתרגש מאמירות של קמפיין, סער ובנט יסכימו בסוף לשבת בממשלה בתמיכת המשותפת".

על כן השיב בקצרה יו"ר ימינה נפתלי בנט: "לא יקום ולא יהיה". בחודש האחרון אמר גם בנט כי מפלגתו לא תשב בממשלה בראשות יאיר לפיד: "הוא שמאל. אין לנו בעיה שהוא יהיה חלק מהממשלה אבל שלא יעמוד בראשה. את נתניהו אפשר להחליף רק מימין".

בנט עמד על כך שהוא "לא חלק משום בלוק", כלשונו. כשנשאל האם יהיה מוכן לשבת בממשלה בראשות סער, השיב בנט: "אני מוכן לשבת בכל ממשלה לאומית. אני במחנה של עם ישראל וצריך לשמור את השלטון במחנה הלאומי".

עם זאת, כזכור, בנט הצהיר כי מטרתו היא "להחליף את נתניהו", והוסיף: "מי שסרב להצעות של נתניהו בימים האחרונים אלו אנחנו". ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר על אמירות מן הסוג, כי "בנט וגדעון כל הזמן אומרים "לא נשב עם לפיד", עוברים מאולפן לאולפן. שואלים אותם על מזג האוויר והם אומרים "לא נשב עם לפיד".

הם מוכרחים להכחיש, ואתם יודעים למה? כי הם לא יכולים בלי לפיד. אין להם דרך להרכיב ממשלה בלי שהיא תהיה ממשלת שמאל בראשות לפיד. בנט וגדעון מנסים להסתיר שאין להם ממשלה בלי לפיד כראש ממשלה – וצריך לחשוף את זה – מי שמצביע להם יקבל את לפיד כראש ממשלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]