יצא לפיקניק עם משפחתו בדרום וגילה שבדואים ניפצו את שמשת רכבו: "תחושה שאתה מושפל" - 0404
יצא לפיקניק עם משפחתו בדרום וגילה שבדואים ניפצו את שמשת רכבו: תנועת אם תרצו

יצא לפיקניק עם משפחתו בדרום וגילה שבדואים ניפצו את שמשת רכבו: "תחושה שאתה מושפל"

תום ניסני, ראש אגף הפעילים בתנועת "אם תרצו", יצא לפיקניק עם משפחתו ביער להב ליד באר שבע, כששבה המשפחה לרכבים גילו שבדואים שהסתובבו באזור עם טרקטורונים ניפצו את שימשת הרכב של מכוניתו של אחיו.

למרות שניסני מכיר היטב את ההתמודדות בשטח בהיעדר המשילות של מדינת ישראל בנגב, גם הוא הופתע לראות עד כמה המצב בדרום התדרדר מבחינת ביטחון אישי.

ניסני תיאר את הארוע: "מההתחלה שהגענו נראה שהמקום לא הכי מאיר פנים. כל שתי דקות מגיעים בדואים ל"סיבוב" טרטקטורנים. רעש, הפרעות והטרדות. לאחר מכן מגיע טרקטורון עם שני בדואים, מתקרב לרכבים החונים, עושה חרקה לידם ומעיף אבנים באוויר, וממשיך משם בטיסה של מאה קמ"ש.

בסוף הפיקניק חזרנו וגילינו שהרכב של אח שלי עם שמשה שבורה כתוצאה מאותו טרקטורון. נקרא למשטרה? כולם גיחכו… התחושה שצוחקים עליך, שאתה מושפל, היא פשוט בלתי ניתנת לעיכול. התחושה שכדי להרגיש עליון בנגב אתה צריך להיות בדואי, אחד שמותר לו הכל. כי הוא פשוט לא מבקש אישור והוא לא שם עליך , על החוקים שלך ועל השוטרים שלך. מצדיע לך אריה שיף. מתבייש להיות אזרח שצריך לחשוב על ביטחון הבן שלו ואשתו כשיוצא לפיקניק בטבע".

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה אשר נמצאת בראשיתה ובמסגרתה בוצעו ועוד יבוצעו מגוון פעולות חקירה. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות אולם נציין כי נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים. יחד עם זאת, אנו קוראים לציבור לדווח למוקד 100 של המשטרה בזמן אמת בכדי שהמקרה יטופל בהתאם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]