לא מנע את הפיגוע הרצחני ויישלח לשנתיים מאסר בלבד - 0404
לא מנע את הפיגוע הרצחני ויישלח לשנתיים מאסר בלבד באדיבות המשפחה

לא מנע את הפיגוע הרצחני ויישלח לשנתיים מאסר בלבד

בית המשפט הצבאי במחנה עופר גזר היום (ראשון) את דינו של המחבל חאלד קועד שהורשע במסגרת הסדר טיעון באי מניעת הפיגוע במעיין דני בו נרצחה רנה שנרב הי"ד ונפצעו אביה ואחיה באופן קשה. בית המשפט הצבאי הקל בצורה משמעותית בעונשו של המחבל והוא נשלח לשנתיים מאסר בלבד.

קועד הורשע ביום 9 בדצמבר 2020 במסגרת הסדר טיעון, בחברות בארגון טרור (החזית העממית לשחרור פלסטין) ואי מניעת עבירה בכך שידע על כוונה של חברו, קאסם שיבלי, לבצע פיגוע ב"מעיין דני" ולא דיווח על כך. 

חרף מרכיבי החומרה הרבים, התביעה הצבאית הציגה בפני בית המשפט הסדר טיעון מקל ביותר במסגרתו ביקשה להטיל על קועד רק 20 חודשי מאסר לריצוי בפועל ועוד הפעלה חלקית של עונש מאסר המותנה מהרשעתו הקודמת, כך שבסך הכל ירצה 24 חודשי מאסר בפועל.

משפחת שנרב מסרה: "החלטת בית המשפט לאשר את העונש המקל שביקשה התביעה הצבאית להטיל על המחבל מביישת את החיילים שפעלו לילות כימים לעצור את המחבלים ופוגע באופן משמעותי בהרתעת מדינת ישראל. המחבל ידע על כוונת חברו לבצע פיגוע והיה יכול להציל את חיה של רינה ולמנוע את הפציעה של איתן ודביר. במקום לשדר מסר מובהק שמעורבות בטרור תיענה בענישה מחמירה וכואבת, החלטת בית המשפט משדרת מסר של סלחנות תוך העדפת האינטרסים של המחבלים על פני זכויות הקורבנות, אלה שהיו ואלה שעוד יבואו. זהו יום עצוב להרתעת מדינת ישראל".

תנועת "אם תרצו": "הגענו למצב הזוי בו מערכת המשפט עושה עסקאות מקלות עם מחבלים. בזמן שכוחות הביטחון פועלים קשה בשטח ומסכנים את עצמם כדי לתפוס את המחבלים, בתי המשפט מסתפקים בעונשים קלים ומגוחכים. דמה של רנה שנרב ז"ל שווה רק שנתיים מאסר. אוי לאותה הבושה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]