תושבי מטה יהודה בהפגנה בצומת עציונה: "קו התפר פרוץ - עשרות אלפי שב"חים עוברים את הגדר הפרוצה בכל בוקר" | צפו - 0404
צילום: דוברות מטה יהודה

תושבי מטה יהודה בהפגנה בצומת עציונה: "קו התפר פרוץ – עשרות אלפי שב"חים עוברים את הגדר הפרוצה בכל בוקר" | צפו

עשרות תושבי המועצה האזורית מטה יהודה קיימו הבוקר (שישי) הפגנה שנייה בצומת עציונה, בשל המחדל הביטחוני של הפירצה בגדר ההפרדה לאורך יישובי קו התפר.

התופעה מוכרת בישובים סמוכי גדר רבים בישראל ולפני כשבוע הוחלט, בשיתוף השלטון האזורי, לצאת למחאה רחבה בשל הירידה בתחושת הביטחון האישי, אשר נובעת מחדירת שב"חים וכנופיות פשע לישראל. על אף שהסוגיה ידועה לגורמים בממשלה, הרי שטרם ניתן מענה והתושבים סובלים מפשיעה חקלאית, גניבות ופריצות לאורך כל שעות היממה. התושבים דורשים להחזיר את הביטחון האישי, לתקן את הפרצות בגדר ההפרדה, לתגבר את כוחות השיטור ולהחמיר את הענישה כלפי פורעי חוק.

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "אנחנו לא יכולים לאפשר למצב הזה להימשך. קו התפר פרוץ ועשרות אלפים שב"חים עוברים את הגדר הפרוצה כל בוקר. אין שלטון ואין משילות ואנחנו רוצים לקרוא מכאן לממשלה ולכוחות הביטחון: אנחנו לא יכולים לעשות את העבודה במקומכם, אנחנו עובדים אתכם יחד, אנחנו בעדכם, אבל התושבים לא יכולים לחיות כך בפחד. פורצים לבתיהם ואסור שיקרה פה אסון. אנחנו קוראים לכולם, מימין ומשמאל, לשמור על קו התפר, לשמור על התושבים ולשמור על מדינת ישראל".

דוברות מטה יהודה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]