החיים שלנו תותים - 0404
החיים שלנו תותים צילום FREEPIK

החיים שלנו תותים

החיים שלנו תותים, אין מה להגיד. לעומת דורות העבר החיים שלנו קלים. מזון למכביר, טיסות לכל העולם, תוחלת חיים טובה יותר ואנחנו הרבה יותר בריאים, בדרך כלל… אבל האם החיים שלנו יותר מאושרים? לא בטוח.

נכון, החיים שלנו קלים יותר יחסית מבחינה גשמית, אבל אנחנו שונים מאד מהדורות הקודמים, אפילו מהורינו.

דור ההורים האמינו שעבודה קשה , חיים מסודרים, משפחה, קריירה וילדים הם כל הדרוש לחיים מאושרים. שאם רק נשיגם, אנחנו על המסלול וכל הבעיות בחיים יעלמו. הכל יסתדר, ונגיע למנוחה ולנחלה.

לצערנו מפלס האושר לא עלה. למעשה מתרחש בשנים האחרונות תהליך הפוך שבו מערכות החיים מתפוררות לנגד עיננו. המשפחה, היחסים והקשרים בין האנשים, היציבות הכלכלית, אפילו האקלים יוצא מדעתו ומחלות חדשות צצות.  בפנים רע לנו או לפחות לא מספק. אנחנו לא מצליחים לסדר את מסגרות החיים שבנינו, כמו זוגיות, משפחה וגם כשיש הכל, אנחנו פשוט לא מאושרים. למה?

חוכמת הקבלה מסבירה שהאדם במהותו הוא רצון ליהנות. כל הרצונות שלנו, מהכי בסיסיים כמו מזון, מין ומשפחה ועד לרצונות המפותחים יותר כמו ללמוד ולחקור והשאיפות להצלחה, כסף, לכבוד ולשליטה. הרצונות האלו מתפתחים באדם הפרטי ובמקביל בכל האנושות והם הדוחפים אותנו להתקדם ולחפש להם מילוי, להרגיש טוב. ההתפתחות האנושית הגיעה כעת, לפי חכמת הקבלה, לשלב חדש, השלב שבו מתפתח באנשים הרצון הגבוה ביותר, הרצון להיות אדם.

כשהיינו קטנים התעוררו בנו שאלות רבות, כמו מה הם החיים ולמה יש מוות. בדרך העדפנו להניח לשאלות המטלטלות הללו מאחורינו מחוסר ברירה או מכיוון שמצאנו תשובות מספקות. לעיתים האדם מתעורר לבירורים העמוקים האלו שקיימים בכל בני האדם אבל מוסתרים עמוק. כאשר היא מתעוררת באדם, כמו שקורה היום אצל לא מעט אנשים, היא מאירה בהם את הרגשת חוסר הסיפוק מהחיים. שאלות של מהות עולות ולא נותנות מנוח, כמו למה אנחנו חיים, האם זה כל מה שיש, מה זה אומר להיות בני אדם, מה הטעם בחיי, איך אפשר באמת להיות מאושר.

הנקודה שבלב היא קריאת הנשמה שמעל לעולם החומר. קריאה לבוא ולהשיג אותה, להכיר את הכוחות המנהלים אותנו ואת מטרת הבריאה. אנחנו לא נצליח לחיות באושר ולא נצליח לסדר את האנושות בשלום ובאושר עד שנבין את מטרת קיומנו. מזמין אתכם לקרוא סיפור אישי מסקרן: לחצו כאן

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]