דרישה: להחמיר את כתב האישום נגד מבצעי הלינץ' בצפון - 0404
דרישה: להחמיר את כתב האישום נגד מבצעי הלינץ' בצפון

דרישה: להחמיר את כתב האישום נגד מבצעי הלינץ' בצפון

לפני כחודש  ביצעו שלושה ערבים לינץ' ביהודים בתחנת הדלק "מפגש ארבל" הסמוכה ליישוב מגדל. באירוע הותקפו מספר חסידי ברסלב באופן קשה באמצעות אלות ע"י ערבים שקראו לעברם קריאות גזעניות ומשכו בפאותיהם. המתלוננים סיפרו אז כי התוקפים הכו אותם ואף ניסו לדרוס אותם באמצעות רכבם. התוקפים נתפסו והוגשו כנגדם כתבי אישום אך בנסיבות מקלות מאד שלא כללו מניע גזעני, כמו כן כתב האישום נגד הערבים התעלם מניסיונם לדרוס את הקורבנות.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש בקשה להחמיר את כתב האישום נגד שלושת מבצעי הלינץ'. לדבריו, הפורעים פעלו ממניע אנטישמי, משכו בפאות ובזקן של אחד הבחורים היהודים וניסו לדרוס אותם, כך שכתב האישום צריך לכלול ניסיון לרצח או לכל הפחות ניסיון לחבלה חמורה, בצירוף מניע גזעני. הבקשה הוגשה לתובעת פקד עו"ד נחמה כשר ממחלקת תביעות טבריה, שם מתנהלת החקירה נגד התוקפים.

עו"ד בלייכר התייחס לכתב האישום "כפי שניתן להיוכח מכתב האישום, מדובר באירוע מזעזע של מסכת תקיפה והתעללות אנטישמית, ולבסוף גם ניסיון ברור לדרוס את המתלוננים".

עו"ד בלייכר הודה על פעולות החקירה ועל מעצר החשודים, אך דרש "לשנות את סעיפי האישום לפגיעה על רקע גזעני בשל דברי התוקפים ובשל מעשי ההתעללות בפיאות המתלוננים ובזקנם. כמו כן אנו דורשים שהחשודים יואשמו בגין ניסיון דריסת המתלוננים". עוד הוסיף בלייכר כי "אנו סבורים כי תיק חמור כזה צריך להיות מוגש בבית משפט מחוזי".

האירוע החל סביב השעה 5:30 בבוקר כאשר ניסה רכבם של המתלוננים לעקוף את רכב הנאשמים, אולם הנהג מנע זאת ממנו. התפתח ויכוח בין הצדדים, הנאשמים החלו לקלל את נוסעי המכונית היהודים, עד שאלו נמלטו.

הנאשמים עקבו אחרי היהודים עד לתחנת הדלק 'מפגש ארבל' הסמוכה למושבה מגדל, שם יצאו כול הנוכחים מרכביהם. אחד התוקפים הוציא אלת מתכת מתא המטען והיכה בראשו של הנהג היהודי. שני התוקפים האחרים הצטרפו לקטטה והיכו את שני הנוסעים היהודים באגרופים.

לאחר מכן ניסה אחד מהתוקפים לדרוס את הנהג היהודי, שנאלץ לטפס על גדר כדי לחמוק מפגיעה. כאשר אחד נערים היהודים ניסה לפנות לעובד תחנת הדלק בבקשה להזעיק עזרה, העובד לא נענה לבקשתו.

לאחר התקיפה פונו שלושת המתלוננים לבית החולים פוריה לצורך קבלת טיפול רפואי.

חוקרי משטרת טבריה עצרו את החשודים, ואף ערכו עימות בינם לבין המתלוננים. כאמור, התוקפים האושמו בעבירות 'קלות' של תקיפה וחבלה ממשית על ידי שניים או יותר, ובעבירות של גרימת פציעה כשהעבריין מזויין. כעת מבקש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את המתלוננים כי האישומים נגד התוקפים יוחמרו, ויביאו לידי ביטוי את ניסיון הדירסה שבוצע ואת המניע הגזעני לתקיפה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]