בימין מברכים על דחיית העתירה | בן גביר: "הנגשת מערת המכפלה מטביעה חותם של שליטה ישראלית במקום" - 0404
בימין מברכים על דחיית העתירה | בן גביר: יונתן סינדל, פלאש 90

בימין מברכים על דחיית העתירה | בן גביר: "הנגשת מערת המכפלה מטביעה חותם של שליטה ישראלית במקום"

בימין חוגגים היום את החלטת שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, רם וינוגרד, לדחות את העתירה נגד הנגשת מערת המכפלה ולאפשר את ההנגשה לאנשים עם מוגבלות.

יו"ר עוצמה יהודית והמועמד ברשימת הציונות הדתית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר, מסר בתגובה להחלטת ביהמ"ש המחוזי לאפשר את הנגשת מערת המכפלה לבעלי מוגבלות כי "אני שמח שלאחר מאבק ציבורי ארוך של שנים יחד עם חברי בועז גולן ואנשי ארגון בצלמו היקרים הבוקר אנו קוצרים את הפירות. הנגשת הכניסה למערה לנכים לא רק מאפשרת לציבור ענק שלא יכל עד כה להגיע אל המערה בנוחות להיות שווים ככל שאר המתפללים במקום, אלא גם מטביעה חותם של שליטה ישראלית במקום ומעבירה מסר חד משמעי לפיו מי ששולט במקום היא מדינת ישראל, ולא הטרוריסטים מעיריית חברון".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, מסר: "אחרי חמש שנים של מאבק שאיגד בתוכו את כל חלקי החברה הישראלית ניתן לברך ולקבוע שמדובר ביום היסטורי בו נקבע שיש ליהודים זכויות אדם גם בחברון. ביום זה הושלם כיבוש חברון ונקבע שלכל אדם יש זכות להגיע למערת המכפלה. אנחנו מברכים את כבוד השופט שהזדרז ופרסם פס"ד מיד לאחר הדיון. כמו כן אנחנו מודים לכל מי שפעל עד כה. כעת אנחנו קוראים למינהל האזרחי – תעלו עוד היום עם טרקטור למקום ואל תתמהמהו ולו ביום אחד. ההנגשה חייבת לקרוא ומיד".

ח"כ קטי שטרית: "היום נעשה צדק. לאחר מאבק עיקש ומתמיד, נקבע שיש ליהודים זכויות אדם במערת המכפלה. השופט וינוגרד דחה את עתירות עיריית חברון וארגון השמאל הקיצוני 'עמק שווה' על הסף וחשף את שקריהם. אמשיך להוביל קו בלתי מתפשר כנגד הרוצים לפגוע בעם היהודי. הנגשת מערת המכפלה היא צעד הומניטרי ובסיסי, כשם שהבימה מונגשת כך מערת המכפלה צריכה להיות. המינהל האזרחי עכשיו תורכם לבצע את ההנגשה".

ח"כ מיכאל מלכיאלי: "שמח שניתנה לי הזכות להיות מיוזמי המאבק בכנסת למען הנגשת מערת המכפלה. הזכות לכבוד, לאדם באשר הוא, הינה זכות ראשונה במעלה. בטח ובטח באתר מקודש כמערת המכפלה. כעת, יש להתחיל ומיד בעבודות בפועל ולסיימם במהירות לתועלת כלל הציבור.
שמחים שסוף סוף המאבק הארוך נושא פרי".

ח"כ אריאל קלנר: "המתמידים מנצחים! 5 שנים של מאבק על דבר כל כך אלמנטרי כמו הנגשת מערת המכפלה. אבל ככה זה כשמדובר במהלכים משמעותיים.
בע"ה בקרוב יוכלו גם אלה שלא שפר עליהם גורלם וסובלים ממגובלות פיזית, להגיע בנוחות למערת המכפלה. כל הכבוד לארגון 'בצלמו' על ההתמדה.
נמשיך לפעול ולוודא שעבודות ההנגשה מתבצעות כמתוכנן".

ח"כ עמית הלוי: "שנים של מאבק להנגשת מערת המכפלה לנכים הסתיימו היום. ארץ ישראל נקנית גם ביסורים מהסוג הזה. אין לנו פריבילגיה להתעייף. השוק היהודי בחברון מחכה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]