ערבים תקפו וחטפו נשקו של לוחם קומנדו במהלך ניווט ליד שפרעם - 0404
ערבים תקפו וחטפו נשקו של לוחם קומנדו במהלך ניווט ליד שפרעם אבשלום אהרוני

ערבים תקפו וחטפו נשקו של לוחם קומנדו במהלך ניווט ליד שפרעם

שוב גניבת נשק מצה"ל והפעם עליית מדרגה בתעוזת המחבלים עם עימות ישיר עם לוחם במטרה לגנוב את נשקו. במהלך אימון צבאי הלילה באזור הגליל, הותקף לוחם צה״ל על ידי מספר ערבים. מתחקיר ראשוני עולה כי בין הלוחם לערבים התפתח עימות אלים. לאחר מאבק הערבים חטפו את נשקו האישי של החייל ונמלטו מהנקודה.  הלוחם נפצע בפניו ובידו כתוצאה מהאירוע.

הלוחם שהיה לבדו, במהלך ניווט בדד, נאבק בערבים וכתוצאה מכך נפצע באורח קל. הנושא מתוחקר על ידי המפקדים ובמקביל המשטרה הצבאית החוקרת בשיתוף משטרת ישראל פתחו בחקירת האירוע. לאחר העימות הזעיק הלוחם את מפקדיו וקיבל טיפול רפואי בנקודה.

על רקע האירוע דיבר היום הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי במסגרת הערכת המצב המטכ״לית וציין כי מדובר באירוע חמור בו נחצה קו אדום. הרמטכ״ל אמר כי צה״ל ימשיך לפעול בשיתוף משטרת ישראל וגופי הביטחון על מנת לקדם את הטיפול המערכתי בתחום ולמצות את הדין עם העבריינים באירוע. (צילום: ארכיון)

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]