סגן הרמטכ"ל: "נמשיך להתעצם ולהגדיל את היתרון הצבאי על האויב" - 0404
סגן הרמטכ דובר צה"ל

סגן הרמטכ"ל: "נמשיך להתעצם ולהגדיל את היתרון הצבאי על האויב"

טקס סיום קורס חובלים מחזור 142 התקיים היום (רביעי) בבסיס חיפה. 34 חובלות וחובלים סיימו היום את קורס הקצינים ההתנדבותי והיוקרתי אשר נמשך למעלה משנתיים וכלל הכשרה לתפקיד הקצין הלוחם בים ולימודי תואר אקדמי באוניברסיטת חיפה.

החובלים אשר סיימו את הקורס – דור המפקדים הבא של זרוע הים – ישובצו כמפקדים על מגוון כלי השיט המתקדמים: ספינות הטילים, כלי הבט"ש והצוללות. בטקס שנערך היום נחשפו סיכת קצין הים ודרגת הסגן של הקצינים החדשים. הטקס נערך במעמד  סגן ראש המטה הכללי, מפקד זרוע הים, קציני סגל הפיקוד הבכיר של זרוע הים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

סגן ראש המטה הכללי, אלוף זמיר, אמר בטקס: "אין זה סוד כי בכל שנה שחולפת, התווך הימי הופך נכסי יותר ויותר עבור מדינת ישראל. הים הוא ממד בעל משמעות אסטרטגית בשל היותו זירה מרכזית להרתעה ולהבטחת עליונות צה"ל על אויביו.

השנה האחרונה היוותה הוכחה נוספת למורכבות האתגרים בכלל הזירות ובתוך כך, ליכולתו של צה"ל למנוע פעם אחר פעם את ניסיונותיהם הרבים של אויבנו לפגוע בביטחון ישראל: בזכות הפעילות במב"ם ובזכות ההגנה השוטפת, אשר לא הייתה מתאפשרת ללא פעילותה הענפה של זרוע הים. רק לפני חודשים ספורים חנכנו את ספינות הדגל החדשות 'סער 6' ואין בכוונתנו לעצור. נמשיך להשתכלל, להתעצם, להתפתח ולהגדיל את היתרון הצבאי של צה"ל ומדינת ישראל על האויב".

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, הוסיף: "באים אתם הערב אל שורותינו, קצינים וקצינות, מביאים עמכם איכות, חשיבה רעננה, ומשב רוח צעיר לו אנו זוכים בכל מחזור חדש של חובלים המצטרף לשורותינו. עוצמתו של צי היא בעיקר, טיב אנשיו, ולנו יש אנשים מעולים. אנשים ונשים המבינים לעומק את משמעות עשייתנו המבצעית במרחבי הים עבור ביטחונה של מדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]