גמליאל: "האונייה האחראית לזיהום הזפת היא בבעלות לובית שיצאה מאיראן" - 0404
גמליאל: לע"מ

גמליאל: "האונייה האחראית לזיהום הזפת היא בבעלות לובית שיצאה מאיראן"

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל מסרה הערב (רביעי) הצהרה מיוחדת בדבר זהות האונייה האחראית לזיהום חופי ישראל; יחד עם מנכ"ל המשרד דוד יהלומי, סמנכ"ל בכיר לאכיפה ופיקוח יצחק בן-דוד, ומנהל היחידה הימית של המשרד להגנת הסביבה רני עמיר.

בפתח דבריה ציינה גמליאל כי "בשבועיים האחרונים חוקרי המשרד להגנת הסביבה עבדו לילות כימים. חיפשנו בכל פינה אפשרית – במטרה לשיח את ידינו על האונייה העבריינית. הערב – אנחנו סוגרים מעגל, למען בעלי החיים והטבע שנפגעו.

לאחר שצמצמנו את מספר החשודים באירוע, גילינו שלא מדובר רק בעבריינות סביבתית – אלא בטרור סביבתי. אונייה פיראטית בבעלות חברה לובית שיצאה מאיראן – אחראית לפיגוע הסביבתי".

עפ"י דבריה, מדובר בזיהום בזדון ע"י אונייה ישנה כבת 19 שנים, שלא יכולה להתקבל בנמלי אירופה וארה"ב. האונייה נמצאת כרגע באיראן, על כן אמרה השרה: "אין לנו גישה ישירה אלייה אך נתבע פיצויים על הפגיעה האנושה בטבע".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]