הסתיים הדיון בביהמ"ש בעתירה נגד הנגשת מערת המכפלה: "הדיון כאן הוא אחד - האם זכויות אדם נעצרות בקו הירוק" - 0404
הסתיים הדיון בביהמ

הסתיים הדיון בביהמ"ש בעתירה נגד הנגשת מערת המכפלה: "הדיון כאן הוא אחד – האם זכויות אדם נעצרות בקו הירוק"

דיון נוסף ואחרון בעתירה נגד הנגשת מערת המכפלה התקיים היום (רביעי) בבית משפט המחוזי בירושלים. בדיון השתתפו אנשים רבים עם מוגבלות ביניהם סטיב בלומנברג שנפצע קשה בפיגוע. בדיון אמר בלומברג כי מאז שנפצע בפיגוע הוא חזר לחיים באופן מלא אולם הדבר היחיד שנמנע ממנו זה לבקר במערת המכפלה.

גם ירון לוי, יו"ר ארגון קולם המסייע לאנשים עם מוגבלות, השתתף בדיון ואמר: "באתי השבוע עד למערה אך לא נכנסתי בגלל חוסר הנגישות. חייבים מיידית לתקן את העוול הזה".

ח"כ משה אבוטבול מש"ס סיפר בדיון שכראש רשות מקומית חוייב להנגיש מבני ציבור וכי לא ייתכן שכאן המדינה תילחם בנגישות. שירלי פינטו מועמדת ימינה לכנסת, שהינה בעצמה חרשת, הסבירה את החשיבות שאדם עם מוגבלות יקבל נגישות מכובדת.

מנגד טען עו"ד של עיריית חברון שההפקעה בעצמה איננה חוקית וכן שניתן להסתפק ברמפה ומעלון פשוטים ולא להקים שביל ומעלית.

מנכ"ל בצלמו, שי גליק אמר לשופט במהלך הדיון כי "הדיון כאן הוא אחד: האם זכויות אדם נעצרות בקו הירוק. בדיוק כמו שתיאטרון הבימה יהיה נגיש במאה אחוז כך חובה שגם המערה ועל זה בית המשפט צריך לפסוק".

השופט אפשר לכלל המשתתפים לדבר בדיון וסיכם ש"אין חולק שחייבים להנגיש את המקום ובאופן מיידי" והוסיף כי הוא יחליט בקרוב.

בדיון השתתפו גם יואל מהרשק מהתנועה הקיבוצית ראש מינהלת חברון הרב הלל הורביץ ועוד פעילים רבים שתמכו בהנגשת המקום הקדוש לציבור בעלי המוגבלות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]