סקר ארגון הגננות: 92.6% מהגננות חוסנו או החלימו מקורונה - 0404
סקר ארגון הגננות: 92.6% מהגננות חוסנו או החלימו מקורונה 0404

סקר ארגון הגננות: 92.6% מהגננות חוסנו או החלימו מקורונה

ביקורות נשמעו בימים האחרונים בעקבות הדיווחים על הדבקות ילדים על ידי גננות וצוותי הגנים וזעם הופנה על ידי חלק מההורים כלפי גננת ברמת השרון לאחר שסירבה להתחסן והדביקה 16 ילדים ושני אנשי צוות.

בעקבות הביקורות ביצע ארגון הגננות מבית הסתדרות לאומית סקר, וממנו עולה כי 72% מהגננות התחסנו בשתי מנות ועוד 10% במנה הראשונה ו-10.6% מחזיקות בתעודת מחלימה. לפי נתונים אלו מדובר על 92.6% מהגננות מחוסנות או בדרך להיות מחוסנות לאחר המנה השנייה.

עוד עולה מהסקר, עליו ענו כ-1,500 גננות, כי 24% מהנשאלות דיווחו על בידוד בשל ילד שנדבק בנגיף לעומת רק 13% שנכנסו לבידוד בשל איש צוות אחר בגן.

14.8% מהגננות אמרו כי נכנסו לבידוד יותר מפעם אחת, 34% מהגננות סיפרו כי נכנסו לבידוד פעם אחת במהלך התקופה.

דורית חזן, יו"ר ארגון הגננות, מתייחסת לנתונים: "הגננות מתחסנות וזה מוכח. הנתונים שנאספו מראים כי אין בסיס לטענה שהן לא מתחסנות ויש להפסיק לאלתר את ההסתה כלפי גננות ישראל המסורות.

האחראים הבלעדיים לאחוזים הבודדים שלא התחסנו עדיין אלה משרדי החינוך ובריאות שצריכים להתמקד בהסברה ובהפגת החשש מחיסונים. גננות רבות מדווחות על עוינות כלפיהן והדבר חמור ומעורר בעתה. גננות ישראל הן לא צד למאבק אלא מחנכות את דור העתיד באהבה ובשמחה גדולה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]