כהנא נגד פינדרוס: "פגעת במתגיירים, ברבנות הראשית לישראל והעומד בראשה" - 0404
כהנא נגד פינדרוס: ערוץ 20

כהנא נגד פינדרוס: "פגעת במתגיירים, ברבנות הראשית לישראל והעומד בראשה"

חבר הכנסת מתן כהנא ביקר הערב (שלישי) את ח"כ יצחק פינדרוס באמצעות מכתב פתוח שפרסם תחת הכותרת "את מי אתה בעצם תוקף כאן?".

ח"כ כהנא כתב: "השתתפתי איתך בפאנל דת-ומדינה בו החלטת לתקוף בצורה מעליבה ופוגענית את חיילי וחיילות צה"ל שמבחירה, קמו והחליטו לעבור הליך גיור אישי, עמוק ומשמעותי. אבל בניגוד לסערות תקשורתיות חולפות אני חושב שלא נגד המתגיירים בלבד יצאת, אלא בקשת לעקור הרבה יותר מכך ולכן אני טורח וכותב לך מכתב פתוח.

הרי הגיור בצה"ל קיים עוד מימיו של הרב שלמה גורן זצ"ל, הרב הראשי לישראל. הגיורים בצבא נערכים על ידי הרבנות הצבאית ובפיקוח הרבנות הראשית לישראל והעומד בראשה היום, הרב דוד לאו שליט"א. תהליך הגיור של מדינת ישראל בכלל ובצה"ל בפרט, הינו תהליך העומד בכל כללי ההלכה ודרישות הרבנות הראשית לישראל.

פינדרוס. אתם, שמבוקר עד ערב נאבקים לשמור על כבוד הרבנות הראשית ועל העומדים בראשה – דווקא אתם החלטתם לבזות את הרב הראשי, הדיינים הנכבדים וצוות המורים הנפלאים שלהם?! אבל לא בחרת לתקוף סתם מתגיירים אלא את לובשי המדים, את אלה שמוסרים נפשם על הגנת העם והארץ, שמאפשרים לנו לחיות כאן יחד, ללמוד ולעבוד- לחיות! אותם, אותם בחרת לתקוף?!

אתה מבין את מסירות הנפש של החבורה הזו, אותה חבורה שבברית המועצות נרדפה בשל יהדותה וכאן בארץ אבות בחרה לחזור אל כור מחצבתה ולהתחיל הליך גיור וחזרה אל השורשים היהודים המפוארים שלהם- אותם אתה תוקף?!

כאלוף משנה בצה"ל, כיושב ראש שדולת חיילי צה"ל בכנסת, כחובש כיפה וכאזרח שכבוד הרבנות יקר לו – אני מתבייש. התביישתי בפאנל בו אמרת דבריך בביטחון וזחיחות ואני מתבייש בדבריך גם ברגע זה. פגעת במתגיירים, ביזית את מעמדה הממלכתי של הרבנות הראשית לישראל והעומד בראשה ופגעת באזור הכי רגיש של עם ישראל.

כן. גם בתקופת בחירות חייבים גבולות ברורים. אתה יכול להביע התנגדות עניינית אבל בחרת בלשון מבזה, פוגענית ומעליבה. אז לפעם הבאה שתבקשו להגן על כבוד הממסד הרבני, ביום הבוחר המתקרב- הציבור יזכור מי פגע פגיעה אנושה בעשרות דיינים, בחיילי צה"ל וברב הראשי. כן, גם מי ששותק כרגע שותף לביזוי הזה. אנחנו בימינה נמשיך להילחם על כבודם של הרבנות הראשית, דייניה וחיילי צה"ל האהובים שלנו. אני אהיה שם להגן עליהם. אבל באמת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]