האנרכיסט יונתן פולק נעצר עד לתום ההליכים כנגדו - 0404
האנרכיסט יונתן פולק נעצר עד לתום ההליכים כנגדו יונתן סינדל, פלאש 90

האנרכיסט יונתן פולק נעצר עד לתום ההליכים כנגדו

שופט בימ"ש השלום בי"ם, יהושע צימרמן, קיבל אתמול (שני) את בקשת המדינה והורה על מעצרו של האנרכיסט יונתן פולק עד לתום ההליכים. פולק יוכל להשתחרר ממעצרו רק אם יעמוד בתנאי שחרור של הפקדה כספית והתחייבות להתייצב לדיונים.

נזכיר כי כנגד פולק, אשר מעל עשור, יוזם ומוביל הפרות סדר אלימות באיו"ש, בהם נפגעו חיילי צה"ל רבים, מתנהל משפט בבימ"ש השלום בירושלים, ופולק מסרב להתייצב לדיונים בעניינו.

ע"פ כתב האישום עמד פולק במרכז כביש וחסם ג'יפ משטרה אשר היה במהלך פיזור הפרות סדר של מתפרעים אשר יידו לעבר השוטרים בקבוקי תבערה ואבנים בסמוך לקבר רחל. בשבת האחרונה נעצר פולק בבקעת הירדן במהלך הפס"ד. ביום ראשון הובא פולק לדיון בפני השופט איתן כהן, שם סרב להתחייב כי יתייצב לדיונים בעניינו, ובימ"ש הורה על דיון נוסף בעניינו, שם כאמור, אתמול, נעצר פולק עד לתום ההליכים כנגדו.

גלעד אך, מנכ"ל עד כאן, מסר: "פולק וחבריו מידי שבוע, מובילים הפגנות אלימות כנגד חיילי צה"ל ברחבי יו"ש. אחרי שנים של מאבק על מיצוי הדין עם אותם הפורעים, אשר תוקפים חיילים מידי שבוע, סוף סוף מדינת ישראל נדרשת לסוגייה, תופסת אומץ, ופעולת כנגד פולק ללא משוא פנים, אנו בטוחים שהדבר יורגש בשטח ובהפחתת תקיפות החיילים וההתפרועוית. אנו שמחים שעבודה רבת שנים של עד כאן, איסוף חומרים, הגשת תלונות, תיעודים ומעקב אחרי הפעילות האנטי ישראלית והאלימה של פולק וחבריו, מביאה לתוצאות. מקומו של פולק מאחורי סורג ובריח".

תנועת "אם תרצו" אשר עוקבת אחר פעילות האנרכיסטים מסרה בתגובה למעצרו עד תום ההליכים של האנרכיסט יונתן פולק: "טוב עשתה המדינה שעצרה את האנרכיסט המסוכן שכנגדו עומדים אישומים על השתתפות בהפגנות אלימות נגד חיילי צה"ל.

אותם פעילי זכויות בעניני עצמם רק העמיקו את הסכסוך בין היהודים לערבים ופגעו בכלל תושבי יהודה ושומרון. אלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה ואנשים כמו יונתן פולק אשר הובילו קו אלים צריכים להיענש בחומרה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]