סגן השר מיהדות התורה פנה לשר מיכאל ביטון בדרישה לבטל את המצור על קומי אורי - 0404
סגן השר מיהדות התורה פנה לשר מיכאל ביטון בדרישה לבטל את המצור על קומי אורי אברהם שפירא

סגן השר מיהדות התורה פנה לשר מיכאל ביטון בדרישה לבטל את המצור על קומי אורי

סגן השר מאיר פרוש מיהדות התורה, פנה היום (שלישי) במכתב אל השר מיכאל ביטון מכחול לבן בעניין המצור שמוטל על גבעת קומי אורי ביצהר.

במכתבו דרש פרוש מהשר ביטון שאמון על הנושא במשרד הביטחון, לבחון בשימת לב את המשך הטלת ההגבלות על תושבי הגבעה, ולדאוג לביטולו המיידי של הצו והמצור. פנייה זו של השר פרוש, מצטרפת לביקורו בגבעה לפני כשבועיים.

סגן השר פורוש: "כיום ישנו כתר קבוע על הגבעה, במסגרתו מוצב כוח קבוע בגבעה של שוטרי מג"ב שמונעים מכל מי שאינו תושב קבע במקום להיכנס לשטח הגבעה. כך נוצר מצב שנמנעים מהתושבים צרכים בסיסיים כולל שירותים חיוניים ביותר כמו: טכנאי גז ומשלוחי מכולת למבודדים.

בנוסף בעיצומו של סגר הקורונה הראשון בחודש אפריל, הרס הצבא שלושה בתי משפחות וחלק מבית המדרש בגבעה. לאחר ההרס נותרו במקום ארבע משפחות מהגבעה, כאשר למשפחות שביתן נהרס לא ניתנה רשות לחזור לביתם, אפילו לא כדי לקחת ציוד שנותר בגבעה, בטענה שהם כבר לא תושבי המקום.

צו זה שאין דומה לו גם בכפרים העויינים ביותר, אינו מוסרי ואינו דמוקרטי. מדובר באזרחים שומרי חוק שאינם חשודים בדבר, ובכל זאת מופלים לרעה בצורה שאינה מתקבלת על הדעת.

אבקשך בכל לשון של בקשה, לבחון בשימת לב את הדברים ולדאוג לביטול מיידי של הצו שמגביל את חיי התושבים בגבעה, וזאת בהתחשב בעובדה שמדובר באזרחים שומרי חוק שאינם חשודים בדבר , ובכל זאת מופלים לרעה בצורה שאינה מתקבלת על הדעת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]