סמוטריץ׳: ״כדי שנסגור את פרצת בג״ץ - צריך ממשלה של המחנה הלאומי״ - 0404
סמוטריץ׳: ״כדי שנסגור את פרצת בג״ץ – צריך ממשלה של המחנה הלאומי״ יוסי אלוני, פלאש 90

סמוטריץ׳: ״כדי שנסגור את פרצת בג״ץ – צריך ממשלה של המחנה הלאומי״

יו״ר מפלגת הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ הגיב הערב (שני) לפסיקת בג״ץ המאפשרת הכרה בגיורים רפורמים. ח״כ סמוטריץ׳ אמר: ״הערב הזה פחות טוב אחרי פסק הדין שניתן היום בבית המשפט העליון שמכיר למעשה לראשונה מאז קום המדינה בגיורים רפורמים.

מי שרוצה להכנס בשערי העם היהודי צריך להתגייר ע״פ ההלכה היהודית. זה הוסכם כחלק מהסטטוס קוו ע״מ לשמור על אחדות העם. כדי שעם ישראל יישאר עם אחד לא רק היום אלא דורות קדימה. כדי שהנכדים והנינים יוכלו להנישא אחד עם השני בלי שנצטרך לנהל כאן ספרי יוחסין.

פסק הדין הזה הוא שערורייתי כי בג״ץ נכנס למגרש לא לו. אף אחד לא הסמיך אותו לקבל הכרעות בשאלות ערכיות מהותיות הנוגעות לליבת הזהות של מדינת ישראל. בדמוקרטיה מכריעים בוויכוחים ערכיים ששנויים במחלוקת ציבורית במגרש הדמוקרטי.

בג״ץ לקח חרות שוב ושוב לדרוס את הכנסת והממשלה, לדרוס את העם ולקבל החלטות שנוגעות באמת לליבת הקיום שלנו. זה בסדר שיש מחלוקות ולכן נתווכח ונכריע כמו בדמוקרטיה. לא יכריעו בזה 15 שופטים שדורסים ברגל גסה את הכנסת, הממשלה וריבונות העם ופוגעים פעם אחר פעם בזהותה היהודית של המדינה.

הפתרון הוא חקיקת חוק גיור ממלכתי שיקבע שבמדינת ישראל יוכר אך ורק גיור ממלכתי. בשנה האחרונה קיבלנו סימנים שפסק הדין כתוב ורק מחכה לעיתוי כדי להתפרסם. אני לא פוסל שבית המשפט מסתכל היום על הסקרים ושומע מפלגות ימין שלא מתכוננות לבא לממשלת ימין אלא הולכות להקים ממשלת שמאל אז הוא רגוע. בג״ץ מרשה לעצמו לרמוס מוסכמה של 72 שנה כי הוא רואה שיש לו חסינות כנראה בקדנציה הבאה.

כדי שחוק גיור ממלכתי יוכל לעבור בכנסת וכדי שנסגור את הפרצה המסוכנת שבג״ץ פרץ היום אנחנו צריכים ממשלה שתהיה מורכבת ממפלגות המחנה הלאומי. אלו שמחוייבות לשמירת הזהות היהודית של מדינת ישראל. אלה שיש להם אומץ לא להיות פופוליסטים. את זה לא עושים עם יאיר לפיד או אביגדור ליברמן, מרב מיכאלי וניצן הורוביץ.

מי שחושב שניתן לשים את כל הערכים בצד ולהתעסק רק בקורונה קיבל היום תזכורת כואבת מאוד למה זה לא ריאלי. בג״ץ לא יוצא להפסקה והפרקליטות לא יוצאת להפסקה. זה אתגר קיומי למי שחשוב לו לשמר את העם היהודי קדימה. לא יכול להיות ששרדנו 2,000 שנה ופה בארץ ישראל במדינת העם היהודי המתחדשת אנחנו נדרדר להתבוללות, פגיעה ברוב היהודי ואחדותו של העם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]