משרד הבריאות אישר לחסן מחלימים מגיל 16 ומעלה | אש: "מקדם ההדבקה בעלייה" - 0404
משרד הבריאות אישר לחסן מחלימים מגיל 16 ומעלה | אש: יונתן סינדל, פלאש 90

משרד הבריאות אישר לחסן מחלימים מגיל 16 ומעלה | אש: "מקדם ההדבקה בעלייה"

הממונה על הקורונה, פרופ' נחמן אש, עדכן לפני זמן קצר (שני) עם התחדשות ישיבת הממשלה כי "מקדם ההדבקה הינו בעלייה תלולה". עוד ציין אש כי "המקדם צפוי לעלות עוד יותר בימים הקרובים. ממליץ לא להקדים שום חלק בפתיחת המשק".

בתום דבריו משרד הבריאות הודיע למנהלי קופות החולים כי החל ממחר ניתן יהיה לחסן מחלימים מקורונה החל מגיל 16. החיסון יתבצע למי שעברו שלושה חודשים מיום שהחלים מהנגיף, והמתחסנים יקבלו מנה אחת בלבד.

במקביל, משרד הבריאות פרסם כי 2,877 ישראלים אובחנו מחצות כחיוביים לקורונה. בסך הכול בוצעו כ-58 אלף בדיקות ושיעור החיוביים הזמני עומד על 5%. מדובר בשיעור החיוביים הכי נמוך בחודשיים האחרונים.

בבתי החולים מאושפזים 1,238 חולי קורונה, 737 מהם במצב קשה. 241 חולים מחוברים למכונות הנשמה. מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 5,760 חולים.

היום התחסנו עוד למעלה מ-21 אלף בני אדם במנת החיסון הראשונה ויותר מ-30 אלף קיבלו את המנה השנייה של החיסון. קרוב ל-3.4 מיליון ישראלים קיבלו את שתי המנות של החיסון.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]om