אושרה תכנית רה"מ לחיזוק יישובי החברה הערבית וצמצום הפשיעה - 0404
אושרה תכנית רה עמוס בן גרשום, לע"מ

אושרה תכנית רה"מ לחיזוק יישובי החברה הערבית וצמצום הפשיעה

הממשלה אישרה היום (שני) את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו לחיזוק יישובי החברה הערבית ולצמצום הפשיעה בהיקף של 150 מלש"ח. על כן, ראש הממשלה אמר כי "זוהי בשורה גדולה לחברה הערבית בישראל. אני מודה לשרי הממשלה שאישרו את ההצעה שמטרתה טיפול בתופעות הפשיעה במגזר הערבי וחיזוק תחושת ביטחונם האישי של תושבי היישובים הערביים.

זו החלטה חשובה שתתרום רבות לחברה הערבית ותשפר את רמת הביטחון במגזר. אני מבקש להודות לכל השרים ומשרדי הממשלה שלקחו חלק בתהליך העבודה לגיבוש התכנית ולמנכ"ל משרד רה"מ צחי ברוורמן".

לאחר עבודת מטה שקיים מנכ"ל משרד רה"מ בפועל צחי ברוורמן בהתאם להנחיית רה"מ נתניהו, לצד בקשת נציגי יישובי החברה הערבית לקחת חלק במאמץ למיגור הפשיעה והאלימות ובהמשך לפגישות שקיים בשבועות החולפים רה"מ נתניהו עם ראשי הרשויות, אושרה לפני זמן קצר בישיבת הממשלה התכנית לחיזוק יישובי החברה הערבית.

למען יישום ההחלטה מוקצים 150 מיליון ש"ח להקמת והרחבת חמש תחנות משטרה חדשות וקיימות, שתי תחנות כיבוי אש, בינוי מבנים רב תכליתיים לשירותים קהילתיים ביישובים הערבים, וכן הקמת יחידה מיוחדת במשטרת ישראל שתכליתה המאבק בפשיעה במגזר הערבי. ההחלטה מאמצת את עקרונות הפעולה שגובשו ע"י צוות מנכ"לים של משרדי הממשלה לטיפול בפשיעה והאלימות שהוקם בהמשך להנחיית רה"מ.

עוד נקבע בהחלטה כי המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל יקדמו שני מבצעי איסוף נשק מאורגנים ויבצעו פעילות מבצעית מאומצת לתפיסת אמל"ח בלתי חוקי ביישובי החברה הערבית וכן יוקם צוות בין משרדי לטיפול בכניסת אמל"ח לא חוקי לתוך שטחי ישראל.

כמו כן, כוללת התכנית קמפיין הסברה נגד אלימות בחברה הערבית בהיקף של כמיליון ש"ח מתוך תקציב משרד רה"מ. בנוסף, צוות מקצועי יפעל לקידום תכניות לטיפול באלימות במשפחה שיוטמעו ביישובי החברה הערבית, תוך מתן גמישות ליישובים להתאים את התכניות לצרכים המיוחדים של החברה הערבית ויינקטו פעולות נוספות להעצמת החברה הערבית וחיזוק מנגנונים חברתיים-קהילתיים להתמודדות עם תופעות הפשיעה והאלימות.

תכנית זו תצא לפועל בתיאום בין משרדי רה"מ, האוצר, ביטחון הפנים, החינוך, הפנים, העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, שוויון חברתי וחיזוק וקידום קהילתי, בהובלתו של מנכ״ל משרד ראש הממשלה בפועל צחי ברוורמן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]