המשרד להגנת הסביבה עדכן: 23 אוניות עדיין חשודות בזיהום הזפת - 0404
המשרד להגנת הסביבה עדכן: 23 אוניות עדיין חשודות בזיהום הזפת רפי קוץ, לע"מ

המשרד להגנת הסביבה עדכן: 23 אוניות עדיין חשודות בזיהום הזפת

מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית, רני עמיר, מסר היום (שני) בתדרוך עיתונאים של המשרד להגנת הסביבה כי מתוך 35 אוניות שהיו חשודות בזיהום הזפת בחופי ישראל – 12 כבר נשללו. עמיר הוסיף כי המשרד מחזיק בבדיקות מעבדה של החומר המזהם לצרכי החקירה, אבל "מכיוון שהעניין כה רגיש אנחנו ממתינים לחוות דעת סופית".

בעניין זה, השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, אמרה היום כי "אין צורך להכביר במילים על ההשלכות הסביבתיות החמורות אשר עלולות להתרחש במימי הים התיכון והים האדום, כפי שחווינו בזעיר אנפין רק בשבוע שעבר, עת נשפכו כמויות נפט קטנות לאין שיעור מאלו שאליהן אנחנו מדברים במקרה של קצא"א. הדברים באים לידי ביטוי בפן התכנוני, הגולל הגדלת פעילות שינוע דלקים פוסיליים במקום כה רגיש כמפרץ אילת, בהתחשב בהתרחבותה והתבססותה התיירותית של העיר אילת – במה שמצטייר כצעד בכיוון שגוי.

בפן המדיני-גלובלי, מדובר ביוזמה בלתי סביבתית בעליל של הגדלת נפחי שינוע נפט גולמי, במקום לעודד השקעות באנרגיה מתחדשת ובכלכלה דלת פחמן. כמו-כן, יגדלו סיכוני שפך נפט למפרץ אילת, ובהתאמה יגדל גם הסיכון באשקלון, בדגש על רגישות המערכת האקולוגית בים סוף.

צמצום השימוש של ישראל בדלקים פוסיליים, שאליו מוביל המשרד להגנת הסביבה, הוא יעד לאומי אסטרטגי, שהכרחי לצמצום זיהום האוויר והתחלואה והתמותה הנובעים ממנו. ישראל התחייבה לקדם מעבר לכלכלה דלת פחמן, כחלק מהתהליך הבין-לאומי בהובלת ה-OECD והאו"ם, למאבק במשבר האקלים".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]