שר האוצר כ"ץ: "מברך על אישור המענק המיוחד לכ-500 אלף נכים" - 0404
שר האוצר כ דוברות הכנסת

שר האוצר כ"ץ: "מברך על אישור המענק המיוחד לכ-500 אלף נכים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר ישראל כ"ץ ושר העבודה והרווחה איציק שמולי החליטו להקצות 562 מיליון שקלים לאוכלוסיית הנכים כמענק מיוחד עבור המחצית הראשונה של שנת 2021. גובה המענק יקבע בהתאם לסוג הקצבה, רמת הזכאות של הקצבה ומספר חודשי הזכאות של הנכה במהלך שנת 2020, כפי שתואם גם עם ארגוני הנכים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "מברך על אישור ההחלטה שהבאנו לממשלה שר האוצר ואני על מענקים לאוכלוסיית הנכים בעלות 560 מיליון ש"ח. זוהי החלטה חשובה שמממשת את הבטחת הממשלה לציבור הנכים ומאשרת את התקציב שיסייע להם בייחוד בתקופת הקורונה. במקביל, אני עובד גם על הצעת החלטה לתיקון העיוותים שהוצגו לי בביקורי בבית הלוחם עם נכי צה"ל, יש לנו חוב מוסרי ענק כלפיהם ואני מתכוון לפרוע אותו".

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "אחרי עיכוב מיותר, אני מברך על אישור המענק המיוחד לכ-500 אלף נכים בוגרים וילדים, שזקוקים לכסף כמו אוויר לנשימה. כעת אמשיך לפעול מתוקף מחויבותי העמוקה כלפי ציבור הנכים, עד אשר תושלם ההחלטה ויקוימו כל ההתחייבויות שלנו כלפי אוכלוסייה זו".

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: "אני שמח שעלה בידנו פעם נוספת להעביר מענקים מיוחדים לציבור הנכים, קבוצה שכה יקרה ללבי ואני תומך בה עוד מראשית מאבקה. תוספת התקציב חשובה ומשמעותית בייחוד עתה, בשעת משבר, ומביאה לידי ביטוי ערכים סוציאליים של סולידריות וערבות הדדית שכה נחוצים בהתמודדות עם משבר הקורונה. אני מודה לשר האוצר על היוזמה המשותפת, לשר הביטחון על הגיבוי והתמיכה ולביטוח הלאומי על שיתוף הפעולה".

אלכס פרידמן, מנהיג מחאת הנכים, מייסד ויו"ר "נכה לא חצי בן אדם": "לאחר שגנץ החזיק את הנכים כבני ערובה אני שמח ומברך על העברת המענק לנכים בממשלה. מודה לשר האוצר ישראל כ"ץ שנענה לבקשתי להאריך את המענק ומזה חודשיים נלחם יחד איתנו מול גורמים שונים, שחלקם פעלו באופן לא ראוי ומביש. כולי תקווה שלא יהיו מכשולים נוספים וההליך בכנסת יתקדם במהירות כדי שהנכים יקבלו את התוספות בחודש מרץ כמתוכנן".

חנן טל, מייסד ומנכ"ל "נכה לא חצי בן אדם": "חוק מענק קצבאות הנכים הוא חוק עם משמעות קיומית ללא מעט אנשים עם מוגבלות והחשיבות להעברתו בממשלה היא בעלת ערך חברתי-כלכלי מהמעלה הראשונה. הארגון ואני מברכים על העברת החוק ומצפים לקיום חוק הנכים במלואו והעלאת הקצבה ל-3,700 שקלים בחודש. תודה לשר האוצר ישראל כ״ץ ולשר הרווחה איציק שמולי על שיתוף הפעולה ועל מיצוב ציבור הנכים בראש סדר העדיפויות החברתי-כלכלי של משרדם".
.
קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים": "קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" וכלל הארגונים שתומכים בה מברכים על כל מהלך או החלטה אשר מסייעת לתוספת בהעברת חלק מהקצבה לאוכלוסיות הנכים.אנו בתקווה כי בקרוב יעבור התקציב השנתי אשר יכלול בתוכו את העלאת קצבאות הנכות לפי החוק אשר חוקק בשנת 2018 (תיקון חוק 200 לביטוח לאומי). אנו בתקווה כי גם בהמשך נזכה לתמיכה ושיתוף פעולה עם שר האוצר מר ישראל כץ ולא נצטרך להמשיך ולהאבק עבור הפרשי התשלומים שלא הועברו לאוכלוסיית הנכים קצבה בגובה 3700 שקלים בשנת 2021 וכפי שנקבע בחוק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]