יו"ר ועדת החוקה: "להרחיב ההקלות למחוסנים ומחלימים - הפכו לבני ערובה בגלל הפחדים של משרד הבריאות" - 0404

יו"ר ועדת החוקה: "להרחיב ההקלות למחוסנים ומחלימים – הפכו לבני ערובה בגלל הפחדים של משרד הבריאות"

יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר, קרא היום (שני) במליאת הכנסת לפתוח למחוסנים ומחלימים את אולמות האירועים והמסעדות הגדולות במתווה מפוקח, תוך ניהול סיכונים מושכל. 

יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר תקף במליאת הכנסת את ההססנות וחוסר ההחלטיות של משרד הבריאות בהמשך הסדרת הפעילות המפוקחת למחזיקי הדרכון הירוק בפתיחת האולמות לעריכת חתונות ואירועים, ופתיחת מסעדות גדולות במתווה מותאם.

ח"כ אשר: "ראש הממשלה הביא הישג ענק וחסר תקדים בחיסונים, כל ממשלות העולם עומדות ומשתאות מול ההישג הזה, ואנחנו לא לוקחים את זה לשום מקום. במקום לקדם את הדרכון הירוק ממסמסים את הפתיחה של המשק ופוגעים באמון המתחסנים.

בתוך כמה ימים נחצה את רף חמישה מיליון האזרחים שכבר קיבלו חיסון ראשון או החלימו מקורונה.,רף הסיכון לגביהם כמעט ולא קיים, הם היו צריכים להיכנס לתוך המסלול של הדרכון הירוק, מסלול שיזמתי וקידמתי במשך כמה חודשים, אבל זה לא מתקדם כי מנסים להחזיק את המקל משני צדדיו. אני לא אומר לאשר חגיגות המוניות, אבל צריך להרחיב את הדרכון ולפתוח בהקדם את האולמות כדי לאפשר לאנשים להתחתן וכן את המסעדות הגדולות במתווה מותאם. יש להם יכולת לתזמן את האירועים עם רשימת מוזמנים בעלי דרכון ירוק בלבד, ללא סיכונים.

לא יתכן שחמישה מיליון אנשים שאין להם סיכוי כמעט לחלות בקורונה לא יוכלו לנהל את שגרת חייהם. תמיד יכול להיות פרומיל כזה או אחר של סיכון, אבל אי אפשר למסמס את הדרכון הירוק ואת ההישג הכביר של החיסונים ולא להחזיר חמישה מיליון איש לחיים רגילים ככל שניתן.

אם המתחסנים היו מקבלים בתמורה חזרה של 90% משגרת החיים שלהם כל מתנגדי החיסונים היו רצים להתחסן ותעשיית הפייק ניוז הייתה קורסת. ההתנהלות הנוכחית של הממשלה משדרת חוסר אמון בחיסונים ותורמת לשיח השלילי. אין אדם שלא רוצה לחזור לשגרת חייו.

אני לא מסוגל להיכנס לנעליו של הורה שמחתן ילד בתקופה הזו, שעושה בר מצווה, בר מצוה הוא מאורע חד פעמי, אי אפשר להשלים אותו בגיל 15, אנשים רוצים לשוב לחיק המשפחה, לאירועים, ואפשר לעשות את הכל בצורה מוסדרת ובטוחה, למה לא לתת לאנשים לחיות את החיים שלהם בנחת?

אני קורא לפקידי משרד הבריאות, לרופאים, תעשו ניהול סיכונים, תנו לאנשים לשוב בצורה נכונה ובטוחה לשגרת החיים. תפסיקו לצעוד צעד אחד קדימה ושתיים אחורה. קחו אחריות ופעלו בהיגיון".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]