האנרכיסט יונתן פולק נעצר במהלך הפס"ד והובא לבימ"ש לאחר שסרב להתייצב לדיונים - 0404
האנרכיסט יונתן פולק נעצר במהלך הפס יונתן סינדל, פלאש 90

האנרכיסט יונתן פולק נעצר במהלך הפס"ד והובא לבימ"ש לאחר שסרב להתייצב לדיונים

האנרכיסט יונתן פולק, נעצר בשבת האחרונה בבקעת הירד במהלך הפס"ד. בעקבות צו הבאה שהוצא כנגדו ע"י השופט איתן כהן מבימ"ש השלום בירושלים, בשל סרובו של פולק להתייצב לדיונים בעניינו בבימ"ש, הובא פולק אתמול (ראשון) לדיון בפני השופט כהן, שם סרב להתחייב כי יתייצב לדיונים בעניינו ובימ"ש סרב להסיר את תנאי השחרור ופולק נשאר במעצר. ע"פ כתב האישום המתנהל כנגד פולק עמד פולק במרכז כביש וחסם ג'יפ משטרה אשר היה במהלך פיזור הפרות סדר של מתפרעים אשר יידו לעברם בקבוקי תבערה ואבנים בסמוך לקבר רחל.

אתמול בשעות הבוקר, עם היודע דבר מעצרו, פנה עו"ד יוסף אקרמן, יועמ"ש ארגון 'עד כאן', למחלקת התביעות בירושלים: "בחודש ינואר 2019 הגישה שלוחת התביעות של מחוז ירושלים כתב אישום נגד יונתן פולק, בכתב האישום יוחסה לנאשם עבירה של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו בכך שבמהלך הפרת סדר בסמוך לקבר רחל חסם הנאשם רכב צבאי שניסה לעצור את מספר מתפרעים במקום. לאחר שפולק לא התייצב למספר דיונים בעניינו, הוציא כבוד השופט איתן כהן בעניין מר פולק צו הבאה.

בנוסף ברצוני לעדכנכם כי ביום 6.1.2020 הגישה עמותת "עד כאן" שלוש תלונות על 18 אירועים שונים בהם נטל מר פולק חלק ביחד עם אנרכיסטים נוספים, בהתקפות נגד חיילי צה"ל ולוחמי מג"ב, כל זאת רק בשנת 2019. אני סבור כי לאור התנהלות הנאשם אשר הפר ברגל גסה את החוק ומסרב לשתף פעולה עם החוק ונציגיו יש לפעול להביאו לדיון ולהעמידו לדין. אני סבור כי בעניינינו מדובר בעניין עקרוני של שלטון החוק ולא ניתן להסכים עם מצב בו גורמים אנרכיסטים דורסים ברגל גסה את החוק ומפירים החלטות שיפוטיות בעניינם.

אנו תקווה כי מר עניינו של מר פולק לא "ייפול בין הכיסאות" וכי המשטרה תפעל לצורך התייצבותו בדיון בעניינו ותדע לפעול להרחקתו מחיילי צה"ל וכוחות הביטחון כנגדם הוא הסית בצורה איומה אך לאחרונה".

במהלך הדיון אתמול המשיך פולק בסירובו לשתף פעולה עם המשפט: "בית המשפט הוא הזה הוא חלק ממשטר אפרטהייד ומשמעות זה שהמשטר הזה הוא אינו לגיטימי לשת"פ" אמר פולק לשופט. בהחלטה כאמור השאיר השופט את התנאי לשחרור בהפקדת סכום כספי, וקבע דיון נוסף להיום.

במאמר שפורסם אמש באתר הארץ, כתב פולק בין השאר כי "כאשר המשטר הישראלי בין הים לנהר הוא משטר של אפליה גזענית בתוך ישראל ודיקטטורה צבאית בשטחים, מה נשאר לעשות חוץ מלחצות את השורות ולהצטרף אל המאבק הפלסטיני?". נזכיר כי בעקבות מאמר נוסף אותו פרסם פולק בהארץ, הורה היועמ"ש לפני כשנה לפתוח בחקירה כנגד פולק בחשד להסתה לטרור, וזאת בעקבות תלונה שהגישו בארגון 'עד כאן' לאחר שפולק קרא במאמר להצטרף לזורקי בקבוקי התבערה והאבנים על חיילי צה"ל.

גלעד אך, מנכ"ל 'עד כאן', קרא לשים סוף לארגונים האנטי ישראליים: "בישראל פועלים עשרות ארגונים במימון ממשלות אירופאיות וגורמים אחרים כאשר מטרתם אחת : חורבנה של המדינה היהודית. חייבים לשים סוף לארגונים אלו שרוצים לפגוע בנו מבפנים, מובילים אידיאולוגיה אנטי ציונית ומעודדים אלימות כלפי חיילי צה"ל ואזרחי ישראל.

יונתן פולק הוא אנרכיסט שמעל עשור מוביל ומארגן התפרעויות ברחבי יו"ש, בהם נפגעו חיילים רבים. אנו קוראים לרשויות החוק ולבתי המשפט, לפעול כנגדו בכל הכח, אנו בארגון 'עד כאן' העברנו חומרים, תלונות ותיעודים ברורים בעניינו של פולק שמסקנתם אחת – פולק הוא איש מסוכן ומקומו בכלא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]