השופט שתמך בפסילת מרעאנה: "משחר ההיסטוריה, העם היהודי נרדף ע"י אויביו הקמים עליו להורגו" - 0404
השופט שתמך בפסילת מרעאנה: פלאש 90

השופט שתמך בפסילת מרעאנה: "משחר ההיסטוריה, העם היהודי נרדף ע"י אויביו הקמים עליו להורגו"

בית המשפט העליון הפך הערב (ראשון) את החלטת ועדת הבחירות וקבע כי אבתיסאם מרעאנה ממפלגת העבודה תוכל להתמודד בבחירות לכנסת.

השופט דוד מינץ היה היחיד שתמך בפסילתה, ועל כך כתב: "מבלי שהוטל הפור, קשה להתעלם מהעיתוי שפסק דין זה ניתן בו – פורים דשושן. קשה אפוא בנסיבות אלו שלא להיזכר במילותיה של מגילת אסתר, בגזירה שיצאה על העם היהודי באותם ימים: להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים מנער ועד זקן טף ונשים.

משחר ההיסטוריה, העם היהודי נרדף על ידי אויביו הקמים עליו להורגו. בימים ההם בזמן הזה. חובתה של מדינת ישראל, כמדינה יהודית ודמוקרטית, להגן על עצמה מפני אלו המבקשים להשמיד ולאבד את היהודים החיים בה; קשה בעיניי לקבל מצבו שבו יינתן כרטיס כניסה לבית הנבחרים למי שמייחל לגירושם של היהודים 'לארה"ב או לפולניה'. וזאת בהנחה שמתייחסים אנו לגרסה העדינה יותר של דבריה של מראענה, תוך 'דילוג' על הרצון שביטאה בלשון חותכת: 'הייתי משמידה את זכרון יעקב'.

קשה למצוא דוגמה מובהקת יותר להתבטאות מועמד המגבשת 'מסה קריטית' להוכחת המטרה שעניינה 'שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]