ארבעה ח"כים ביקרו במערת המכפלה לקראת הדיון בעתירה נגד הנגשת המקום: "קוראים לבימ"ש שלא להתערב" - 0404
ארבעה ח אבי חיים

ארבעה ח"כים ביקרו במערת המכפלה לקראת הדיון בעתירה נגד הנגשת המקום: "קוראים לבימ"ש שלא להתערב"

ארבעה חברי כנסת מהליכוד ביקרו היום (ראשון) במערת המכפלה לקראת הדיון ביום רביעי הקרוב בעתירה נגד המהלך. הח"כים קראו לבית המשפט לאפשר את ביצוע הנגשת מערת המכפלה לציבור בעלי המוגבלות.

חברי הכנסת קטי שטרית, עוזי דיין, עמית הלוי ושבח שטרן מסרו: "התייצבנו היום במערת המכפלה לריב את ריבם ולזעוק את זעקתם של כל מי שנמנע ממנו, בגלל אי הנגשה, להגיע לאתר מקודש זה. פגשנו במקום את ראשי הישוב היהודי בחברון ובקרית ארבע – הרב הלל הורביץ ואליהו ליבמן ואת ירון לוי ויואב סיניה – שניהם אנשים עם מוגבלות שנשארים בחוץ בגלל חוסר הנגישות של האתר.

הנגשת המערה היא צו הומני וכל עיכוב – אנטי יהודי, בירוקרטי או משפטי, פוגע בכל הנכים ובאנשים מבוגרים באשר הם. אנו קוראים מכאן לבית המשפט המתכנס ביום רביעי לא להוסיף עוד עיכוב והשהייה ולתת לנכים זכות להשמעת קולם, לא להתערב בסמכויות מערכת הריבון ולאפשר את ביצוע הנגשת מערת המכפלה בקרוב".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, שהשתתף בסיור יחד עם חברי הכנסת, מסר: "לא ייתכן לעכב את ההנגשה ולו בעוד יום אחד. השבוע יתקיים דיון בבית המשפט ואנחנו מקווים מאוד שבית המשפט יאשר מיידית את תכנית ההנגשה ככתבה וכלשונה. אסור להמשיך לפגוע בציבור האנשים עם מוגבלות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]