השרה רגב: "נבטל בקרוב את ועדת החריגים ונפתח את השמים לישראלים לקראת הבחירות" - 0404
השרה רגב:

השרה רגב: "נבטל בקרוב את ועדת החריגים ונפתח את השמים לישראלים לקראת הבחירות"

השרה רגב אמרה היום (ראשון) כי "בקרוב נבטל את ועדת החריגים ונאפשר את פתיחת השמים לישראלים כדי שיוכלו לחזור ולהצביע בבחירות". לדברי השרה "זו הסוגיה המרכזית כרגע. שלב נוסף במתווה הוא פתיחת שמיים בטיסות ירוקות. מחר יהיה פיילוט ראשון טיסת ארקיע מפרנקפורט עם 100 איש שיקבלו צמיד אלקטרוני".

השרה רגב אמרה את הדברים על רקע התחקיר שהציג את ועדת החריגים כמי שמאשרת לחרדים בלבד וטענה כי מדובר בפייק ניוז: "מספיק עם ההסתה והפייק ניוז. כרגיל לפני בחירות התקשורת מתגייסת לסכסך לפלג ולהסית בין חלקי העם כדי לפגוע בליכוד. בכתבת אולפן שישי אמש ביקשו להשחיר באופן מגמתי את הציבור החרדי ואת וועדת החריגים שעושה עבודה מסורה בתנאים לא פשוטים.

הם הראו סרטון מגמתי של טיסה ועליה נוסעים שכל פשעם שהם חרדים אזרחי המדינה שקיבלו אישור מוועדת החריגים וניסו לטעון שכל הטיסות של הישראלים השבים ארצה הם חרדים.

ועדת החריגים מלווה על ידי יועמשים מכלל המשרדים הרלוונטיים. הקריטריונים נקבעו על ידי הממשלה ועל ידי חקיקה. ישראלים שטסו לפני הסגר יכולים לחזור ארצה. יש כ 4,500 בקשות ביום לוועדה, בשישי שבת מטופלות בעיקר פניות בנושאי בריאות. להסית נגד החרדים שהם אזרחי המדינה שמגיע להם לחזור ארצה – בושה לא יעלה על הדעת.

נבחנים באמצעות המל״ל עם כלל הגורמים הרלוונטיים, מספר מתווים לאפשר את הגעת הישראלים לארץ כדי להצביע וכפועל יוצא מכך ורק במקרה שהמתווה יאושר על ידי הממשלה, מי שירצה להגיע לישראל לצורך ההצבעה לא יזדקק לאישור ועדת חריגים. עד להחלטה בנושא ועדת החריגים תפעל כרגיל על פי הנהלים הקיימים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]