הרמטכ״ל כוכבי על הפיגוע בספינה: "קיבלנו תזכורת שאיראן מפיצה טרור" - 0404
הרמטכ״ל כוכבי על הפיגוע בספינה:

הרמטכ״ל כוכבי על הפיגוע בספינה: "קיבלנו תזכורת שאיראן מפיצה טרור"

תת-אלוף י׳ נכנס היום (ראשון) לתפקידו כמפקד יחידה 8200 באגף המודיעין במקומו של תת-אלוף א׳ שמסיים ארבע שנות כהונה בתפקיד. במסגרת הטקס העניק ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, אות הערכה ליחידה 8200. האות הוענק לאור פריצות דרך מודיעיניות בזירות ובממדי הפעולה השונים – תוך הפגנת חדשנות, יצירתיות, מצוינות ותעוזה, ובזכות שותפות בפעילות מבצעית רחבת היקף אשר הביאה הישגים רבים, בעלי חשיבות גבוהה לביטחון המדינה.

טקס החילופים נערך בבסיס גלילות במתכונת מצומצמת, בהתאם למגבלות הקורונה. הטקס נערך בראשות הרמטכ״ל, ובנוכחות ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן ומשפחותיהם של תא״ל י׳ ותא״ל א׳.

הרמטכ״ל כוכבי התייחס במהלך הטקס לפגיעה האיראנית בספינה בבעלות ישראלית במפרץ עומאן: ״מדינת ישראל מתמודדת עם איומים רבים באופן קבוע. כל הזירות פעילות וכל הזירות מצריכות מודיעין מעודכן לזמן אמת – נגד רקטה, נגד חדירה, נגד פעילות בסייבר, נגד ספינה ונגד איום על מטוס. המודיעין שזור בכל הזירות האלה, באופן הדוק ושלא ניתן בלעדיו. רק בסוף השבוע החולף קיבלנו תזכורת באחת הזירות האלה מאחד האיומים הגדולים ביותר באזור, איראן, וקיבלנו תזכורת שאיראן לא רק מהווה איום גרעיני, אלא שהיא מפיצה טרור ומבצעת טרור ופעולות נגד מטרות אזרחיות. זה המקום לחזור ולהדגיש שצה"ל פועל ויפעל מול האיומים המסכנים אותו במעגל הקרוב ובמעגל הרחוק, וכרגיל הוא יעשה זאת באמצעות המודיעין המשובח שאגף המודיעין מספק לו, ומאחת הרגליים המרכזיות ביותר שלו שהיא כמובן יחידה 8200.  על העבודה יוצאת הדופן הזו, 8200 מקבלת הבעת הערכה ברורה. על ביצועיה וגם על השותפות עם כל המפקדות במטה הכללי וארגוני הביטחון במדינת ישראל. כולנו נהנים מאיכות מודיעין מעולה שמבוססת על פריצות דרך חסרות תקדים".

ראש אמ״ן: "א׳, בתקופתך חלו פריצות דרך דרמטיות ביכולות היחידה. הישגים חסרי תקדים אלו המשיכו למצב את יחידה 8200 כמעצמת סייבר עולמית, כארגון שאין דבר שלא יכול להשיג, שאין מכשול שהוא לא יכול לצלוח. מיצבת את מימד הסייבר כמימד לוחמה מרכזי – באיסוף, בהגנה ובהשפעה. א׳, השתמשת בנסיונך ממערך המבצעים-המיוחדים על מנת להפוך אותה מיחידה מודיענית-טכנולוגית, ליחידה מודיעינית-טכנולוגית-מבצעית. י׳, בכל תפקיד שביצעת ערכת שינויים וחוללת מהפכות. כמו כל מפקדי 8200 לפניך, האתגר הוא לקחת ארגון הטוב ביותר בתחומו ולהפוך אותו לטוב אף יותר. מדינת ישראל זקוקה לכך".

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]