ליברמן ממשיך לשבור שמאלה: "מעדיף את יאיר גולן על בן גביר", בימין תוקפים - 0404
ליברמן ממשיך לשבור שמאלה: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ליברמן ממשיך לשבור שמאלה: "מעדיף את יאיר גולן על בן גביר", בימין תוקפים

יו"ר ישראל ביתנו אמר הבוקר (ראשון) כי הוא מעדיף את יאיר גולן ממרצ על פני איתמר בן גביר. ביחס לשאלה האם יאיר לפיד ראוי להיות ראש ממשלה אמר ליברמן כי "בהחלט בן אדם שאני יכול להגיד שאין בו רוע, אין בו זדון. יש פה 4 מפלגות סבירות, עם אנשים סבירים, ואני לא אתן ציונים לאף אחד".

מעוצמה יהודית נמסר בתגובה לדבריו של ליברמן לפיהם יעדיף ממשלה עם יאיר גולן מאשר עם בן גביר: "האיש איבד את זה סופית. ליברמן הצטרף למסע הרדיפה של השמאל נגד בן גביר, במטרה אחת: להקים ממשלת שמאל על מלא. בבחירות הקרובות עם ישראל יצטרך להכריע בין ממשלת ימין חזקה עם ציונות דתית גדולה, לבין ממשלת שמאל מסוכנת עם ליברמן והמשותפת".

גם ח"כ אריאל קלנר מהליכוד תקף את יו"ר ישראל ביתנו, לדבריו: "עמדתי לצידו של נתניהו במאי 2019 כשהוא אמר שליברמן חבר לשמאל. עד היום קול הצחוק של איילה חסון מהדהד באוזניי. באמת, זה היה מוזר לשייך את ליברמן, האיש שאחראי על שלל התבטאויות בוטות נגד השמאל והערבים, לגוש השמאל.
ליברמן ליגלג על נתניהו ואמר: "איש מקיסריה אומר על איש מנוקדים שהוא שמאלני".

היום אין סקר שבו לא סופרים את ליברמן כחלק בלתי נפרד מגוש השמאל. אתמול הוא גם הביע חרטה על תמיכתו בחוק יסוד הלאום. ליברמן של היום הוא שמאל מלא על מלא. ולא שמאל ציוני.

זוכרים את נתניהו והלוח בבחירות הקודמות? פעם אחר פעם הוא עשה חשבון והראה שאין לגנץ ממשלה ללא המשותפת. גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי הכחישו מעל כל במה והזדעקו כנגד ה"עלילה" שנתניהו מעליל על ה"גנרלים שמסרו את חייהם להגנת המדינה". כך עשו ממש עד לרגע סגירת הקלפיות.

לא חלפו 24 שעות מיום הבוחר וכבר החלו בהקמת קואליציה שתישען על אחמד טיבי והיבא יזבק. (גם ליברמן "האיש מנוקדים" היה אמור להיות בפנים אגב). ה"עלילה" התבררה כתחזית מדויקת.

בבחירות האלה, לאחר שהתרגיל של ליברמן לא הספיק ואפילו ניסיון ההונאה הנואל להקים ממשלה עם תומכים מוצהרים באויבי המדינה נכשל, אנחנו עומדים בפני ניסיון הונאה חדש ומשודרג: לגנוב את דעת הקהל מימין.

גדעון סער ובנט משתוקקים להיכנס ללשכת ראש הממשלה. כל כך משתוקקים שהם מוכנים לעשות הכל כדי להיכנס לשם. הכל כולל הכל. לא יכולים לקבל 4 שנים? יסתפקו בשנה ויתחלקו ברוטציה עם לפיד וליברמן. אין להם תמיכה בימין? גם מרב מיכאלי, איבטיסאם מראנה ומר"ץ הם שותפים אופציונאליים.

אידיאולוגיה? ברצינות תהומית הם מפרסמים מצעים על רפורמות בכלכלה ובמערכת המשפט. בברירה שבין קיום הבטחות המצע לבין הכניסה ללשכת רה"מ, ברור במה יבחרו. את כרטיס הטיסה לסינגפור יחליף בנט לכרטיס לונצואלה, את הרפורמות במערכת המשפט יפקיד סער בידיו של ניצן הורוביץ. על הכל יתפשרו כדי להיות ראשי ממשלה. אפילו ליום אחד. יש להם גם תירוץ: נתניהו עשה את זה כבר (בנסיבות אחרות לגמרי מבחינה פוליטית אבל למי אכפת).

את החינוך יפקידו בידי מרב מיכאלי ועל הזהות היהודית יהיו מופקדים ליברמן ולפיד (גם כשעמד בראש הבית היהודי זהות יהודית הייתה הדבר האחרון שעניין את בנט).

יש אפשרות נדירה להקים ממשלה ימנית. את זה אפשר יהיה לעשות רק עם ליכוד גדול מאוד ורק אם ימנים תמימים לא יתנו את קולם לפייק ימין: בנט וסער. אל תיתנו לבנט וסער לעשות עליכם את סיבוב ליברמן. תחסכו את ה"אמרנו לכם" שבעוד כמה שנים".

אמש התבטא ליברמן נגד חוק הלאום וקרא לבטל אותו. ח"כ עמית הלוי מהליכוד תקף את דבריו: " חוק הלאום הוא קו פרשת המים בין ישראל הציונית לזו הפוסט-אידיאולוגית. הפרסה שעשה ליברמן אתמול בעניין חוק הלאום, היא השפל הציני הנמוך ביותר שלו, במרוץ אחרי כמה קולות באלקטורט הדרוזי או בקרב תומכי יאיר גולן.

'הבית' של ישראל ביתנו הבוקר, איננו עוד ביתו הלאומי של העם היהודי. הוא לכל היותר דירת חמישה חדרים באשקלון או וילה בנוקדים. חכמינו אמרו שאהבה מקלקלת את השורה. שינאה, כך מתברר ממוטטת את כל הבניין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]