בצומת עציונה נערכה הפגנה במחאה על גדר התפר הפרוצה: "הקורבן הבא - עניין של זמן" | צפו - 0404

בצומת עציונה נערכה הפגנה במחאה על גדר התפר הפרוצה: "הקורבן הבא – עניין של זמן" | צפו

יישובי קו התפר בדרום ובצפון ארצנו סובלים לאחרונה מירידה בתחושת הביטחון האישי בשל פרצות בגדר, דרכן מגיעים שוהים בלתי חוקיים אל שטחה של מדינת ישראל. על אף שהבעיה מוכרת וידועה לגורמים בממשלה, עדיין לא ניתן מענה הולם להגברת האבטחה באזורים הללו. חמור מכך, המצב הקיים מאפשר חופש פעולה בלתי נסבל של שב"חים וכנופיות פשע, המטילים אימה על התושבים באמצעות פשיעה חקלאית, גניבות ופריצות.

מאחר והנושא משותף לראשי רשויות רבות בארץ, לרבות באזור ירושלים, החליט ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל, לעשות מעשה, להוביל מחאה ולרתום את עמיתיו מרשויות במרחב הכפרי, על מנת להציף את הנושא לסדר היום. השבוע, לאחר דיונים ובשיתוף מרכז המועצות האזוריות, הוחלט כי הקו בו יינקטו יהיה גם באמצעות הפגנות מחאה בדרישה להחזיר את הביטחון האישי, לתקן את הפרצות בגדר ההפרדה, לתגבר את כוחות השיטור ולהחמיר את הענישה כלפי פורעי חוק.  

המחאה הראשונה התקיימה היום בצומת עציונה ובה אמר ויזל: "תושבים המתגוררים ביישובי קו התפר חשופים לכל פגע וחיים בסכנה יום יומית. הפשיעה החקלאית, ירידה בתחושת הביטחון, הפריצות לבתים ובעיקר חדירת שוהים בלתי חוקיים לישראל הן תוצאה עגומה של הפרצה בגדר ומהווה למעשה פצצת זמן מתקתקת. אם לא נעצור אותה בזמן, הקורבן הבא הוא רק עניין של זמן. אני קורא מכאן לממשלת ישראל להתעשת. זה בידיים שלכם".

שי חג׳ג׳, יו״ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים: ״אנו דורשים להחזיר את הביטחון האישי של תושבינו. האיום הוא על כל מדינת ישראל, ישראל מתמודדת כעת עם מגפת הקורונה. אבל לא פחות חמורה ומאיימת היא מגפת הפשיעה והאלימות המפילה חללים ופוגעת בכל המגזרים. לנגיף האלימות אפילו לא מחפשים חיסון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]