נחשף בחקירת שב"כ: ישראלי הופעל כסוכן ואסף מידע על מיקומי כיפת ברזל עבור ארגון הטרור חמאס - 0404
נחשף בחקירת שב תקשורת שב״כ

נחשף בחקירת שב"כ: ישראלי הופעל כסוכן ואסף מידע על מיקומי כיפת ברזל עבור ארגון הטרור חמאס

שב"כ התיר הבוקר (שישי) לפרסום כי, נחשף אזרח ישראלי, שפעל כסוכן עבור הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, בכדי למסור מידע על מיקומי סוללות כיפת ברזל ברחבי ארצנו.

האזרח, מוחמד אבו עדרה, בשנות ה-40 לחייו, בן לאב בדואי ואם מרצועת עזה, נשוי לתושבת הרצועה ומחלק את חייו בין העיר רחובות ורפיח. מחקירתו בשב"כ עלה כי גויס על ידי אנשי חמאס, בעודו שוהה ברצועת עזה כבר לפני כשנה וחצי, אז הסכים לפעול עבורם. בתוך כך עמד עימם בקשר מבצעי-חשאי. חקירתו של אבו עדרה שופכת אור על שיטת והיקף פעילותה של התשתית הצבאית של חמאס.

סיכול זה מצטרף לשורת סיכולים שבוצעו במהלך שנת 2020 אל מול אזרחים נוספים מ"משפחות חצויות", אשר פעלו עבור ארגון חמאס ברצועת עזה. ארגון הטרור חמאס ממשיך בכל העת לפעול לגיוס אזרחים ישראלים לטובת ביצוע משימות איסוף מידע במטרה לממש פיגועים בשטחי ישראל, תוך סיכון האזרחים ומשפחותיהם בישראל וברצועת עזה.

גורם בשב״כ: ״זוהי דוגמה נוספת לניצול של חמאס את התווך של מעבר ארז לטובת פעילות בין אזורית, כחלק מפעילות שיטתית ורחבה שמונעת מול איזור יהודה ושומרון ומעידה על האסטרטגיה אותה ממשיכה הנהגת חמאס להוביל בכדי לערער את היציבות באזור – על אף ובמקביל למאמצי הסדרה שמתקיימים כל העת".

היום הוגש ע״י פרקליטות מחוז דרום כתב אישום כנגד אבו עדרה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, המייחס לו עבירות ביטחוניות חמורות ובהן: חברות בארגון טרור, גילוי החלטה לבגוד, מסירת ידיעה לאויב ועוד. שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה ניצול של האזרחות הישראלית לטובת סיוע לפעילות טרור וימשיך לפעול במטרה לסכל כל פעילות טרור מצד חמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה ולמצות את הדין עם אלו המסייעים לטרור.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]