בנייה מסכנת: תושבי שילה קיימו עצרת תפילה ומחאה בשטח בו נבנית בימים אלו עיר ערבית - 0404

בנייה מסכנת: תושבי שילה קיימו עצרת תפילה ומחאה בשטח בו נבנית בימים אלו עיר ערבית

עשרות תושבים מיישובי גוש שילה והסביבה קיימו היום (חמישי) עצרת תפילה ומחאה בשטח הסמוך ליישוב עמיחי, בו נבנית בימים אלו עיר ערבית חדשה, שבתיה מתוכננים להגיע עד למרחק של כ-50 מטרים מבתי הישוב עמיחי, מה שיהווה סכנה ביטחונית חמורה לתושבים.

עצרת המחאה התקיימה כחלק ממאבק נחוש אותו מובילים תושבי היישובים בגוש שילה, במטרה לבלום את בניית העיר, ואת מה שהם מגדירים "חנק הישובים". בעצרת שהתקיימה לרגל צום תענית אסתר, נכח גם חה"כ שבח שטרן מהליכוד, שאמר בדברים שנשא במקום, כי מטרת בניית העיר הערבית שנבנית בסיוע הרשות, היא "לחנוק את יישובי גוש שילה ולצמצם את מרחב המחייה שלהם".

עוד הוסיף שטרן כי, "העיר הזו נבנית כחלק ממהלך מקיף ואסטרטגי, אותו מובילה הרשות בכל שטחי יהודה ושומרון, במטרה לחנוק את היישובים היהודים". לסיום ביקש חה"כ שטרן לחזק את התושבים שמנהלים מאבק עיקש לעצירת הבנייה, ואמר כי "בזכותם יש לנו חברי הכנסת – שליחי העם, כוח ואפשרות להיאבק על כך".

מארגני האירוע מסרו: "מדינת ישראל צריכה להתעורר ולהבין שהערבים והרשות, מנהלים השתלטות מכוונת ושיטתית על שטחי יהודה ושומרון, ללא הבדל בין שטחי A B ו-C, במטרה לא להשאיר לנו סנטימטר משטחי המולדת ולבסס בשטח מדינה. אם אנחנו לא נתעשת במיידי, ונעצור את ההשתלטות על שטחי המולדת, מהר מאוד תיווצר כאן קטסטרופה ביטחונית והתיישבותית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]