ימ"ר ש"י לבימ"ש: מתנצלים - אל תטיל עלינו הוצאות - 0404
ימ דוד כהן, פלאש 90

ימ"ר ש"י לבימ"ש: מתנצלים – אל תטיל עלינו הוצאות

לאחר הביקורת הקשה שהשמיע השופט מורן מרגלית על התנהלות ימ"ר ש"י כלפי בימ"ש וכלפי העצורים והחלטתו כי על מפקד ימ"ר ש"י לספק תשובות בעניין הפרשייה בתוך 7 ימים, השיב ניצב משנה דרור עבדה לשופט. במענה צוינו הכשלים שהתבצעו ע"י ימ"ר ש"י ונכתב "מתנצל שדווקא בתיק חמור זה, הדברים לא הובאו לידי השופט בצורה ברורה ועניינית".

בסיום המענה אמר נצ"מ עבדה כי הלקחים יופקו לאור הביקורת הקשה שהושמעה כנגד התנהלותם, וביקש מהשופט כי למרות זאת, לא יטיל הוצאות על משטרת ישראל.

כפי שפורסם, בתחילת הפרשה עצרו שוטרי ימ"ר ש"י יחד עם השב"כ חמישה חשודים, לאחר מספר ימי חקירה שוחררו כל החשודים, למעט הקטין. שופט בימ"ש השלום בנצרת העביר ביקורת קשה על התנהלות ימ"ר ש"י כלפי בימ"ש וכלפי העצורים, ותקף באופן חסר תקדים את נציג ימ"ר ש"י ,אבי טבעוני, במהלך הדיון.

השופט ביקר בחריפות על כך שנציג הימ"ר הסתיר מידע מבימ"ש ועל כך שענה בחוצפה לבימ"ש. עוד כתב השופט בהחלטתו כי התנהלות ימ"ר ש"י לא אפשרה התנהלות יום דיונים בצורה נאותה וכן שההתנהלות זו פגעה בזכויות העצורים.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מסר: "אני מצפה שבית המשפט יטיל הוצאות כבדות על המשטרה אשר גרמה בהתנהלותה לא רק לביזוי בית המשפט אלא בעיקר למעצר מיותר של ארבעה אנשים צעירים חלקם עם משפחות למעצר של לילה נוסף בתנאים קשים מה שהתברר בפועל כמעצר שווא ומיותר"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]