פגיעה ברכוש וקריאה להמרדה | פנייה ליועמ"ש - פתח בחקירה פלילית נגד העמותה לוחמים לשלום - 0404

פגיעה ברכוש וקריאה להמרדה | פנייה ליועמ"ש – פתח בחקירה פלילית נגד העמותה לוחמים לשלום

פעילי שמאל אנרכיסטים מארגון "לוחמים לשלום" המזוהה עם השמאל הקיצוני, תועדו לפני כשבועיים כשהם משחיתים גדר חקלאית של יהודים מהמושב חמדת שבבקעת הירדן. מדובר בקו אדם נוסף שחצו פעילי השמאל הקיצוני מהעמותה שהחליטו להרוס גדר שנועדה למנוע גניבות של הערבים המתגוררים בסביבה בטענה כי מדובר בגדר שאיננה חוקית, וזאת חרף העובדה כי בקשתם להריסת הגדר נדחתה על ידי המינהל האזרחי.

בעקבות האירוע, נעשתה פנייה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, על ידי ארגון זכויות האדם בצלמו וארגון אם תרצו, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד העמותה לוחמים לשלום, וזאת בעקבות פגיעה ברכושם של מתיישבים וקריאה להמרדה. פנייה נעשתה גם לרשם העמותות בדרישה לסגור את העמותה.

בפנייה ליועמ"ש הובא כי לאחר שהמינהל האזרחי סירב לדרישת "לוחמים לשלום" להרוס את הגדר, הם אירגנו ומימנו אוטובוס פעילים שהגיעו לפנות בוקר, בעיצומה של השבת והרסו את הגדר, תוך לקיחת החוק לידיים.

פעילי הארגון וראשיו אף התגאו בפעולה האלימה והוציאו סרטונים בעברית ובאנגלית (אשר ככל הנראה מיועדים לתורמים) ובה הביעו גאווה על גרימת הנזק לרכוש פרטי.

בעקבות כך פנה יועמ"ש בצלמו, עו"ד מיכאל ליטווק, בשם בעל החווה, אורי כהן, ובשם הארגונים בצלמו ואם תרצו ליועמ"ש מנדלבליט ולרשם העמותות לפתוח בחקירה פלילית ולסגירת העמותה.

במכתב ששלח עו"ד ליטווק ליועמ"ש נכתב: "מדובר בפעם הראשונה בישראל שארגון פרטי פשוט מצהיר רשויות החוק לא שומעות לנו ולכן אנחנו נעשה את החוק במקומם.
הדבר הזה, מלבד שמהווה המרדה, הוא סיכון עצום לדמוקרטיה, שכן מעכשיו כל ארגון שיפנה לרשויות החוק ולא נענו לבקשתו יקום ויעשה מעשה ואנה אנו באים?
פעילי ימין יהרסו את מאהל בבלפור, פעילי איכות הסביבה יהרסו תחנות כוח, פעילי שמאל יהרסו התנחלויות והארץ תהא בוקה ומבולקה.

דבר זה יגרום באופן ישיר למלחמת אחים ודם רב יישפך.

לאור כל זאת אני קורא לך להגיב באופן מיידי ולגנות אירוע זה באופן פומבי ובנוסף להודיע על חקירה פלילית גלויה לראשי הארגון ולכל המעורבים ולדאוג למיצוי הדין כבר בימים הקרובים. בנוסף אשמח שתפנה לרשם העמותות שיפעל באופן מיידי לפירוק העמותה.

אי תגובה מצידך משמעותה הפקרת מרשי וחבריו ששבוע הבא יראו ארגוני השמאל הקיצוני כי טוב ויהרסו עוד מאחזים ויפגעו בעוד רכוש פרטי ייחשב הדבר כהכשר משפטי על ידיך למעשים אלו ויגרום כפי שאמרתי לכלל הארגונים במדינת ישראל להתנהג כך ודמוקטיה מה תהא עליה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "לו פעילי ימין היו הורסים אוהל בדואי בחאן אל אחמר המדינה כולה הייתה נזעקת ובצדק. לא ייתכן שתהיה אכיפה בררנית. אנחנו קוראים ליועמ"ש עצור את האנרכיה בטרם יישפך פה דם יהודי".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]