מגילת אסתר: המחווה המרגשת לבעלה של הנרצחת בפיגוע - 0404
מגילת אסתר: המחווה המרגשת לבעלה של הנרצחת בפיגוע רועי חדי

מגילת אסתר: המחווה המרגשת לבעלה של הנרצחת בפיגוע

אסתר הורגן הי"ד נרצחה לפני כחודשיים בפיגוע אכזרי ביער ריחן שבצפון השומרון, בזמן שעסקה בפעילות ספורטיבית באיזור. אסתר הייתה מטפלת ואמנית, ובין השאר איירה את מגילת אסתר לפני כ-20 שנה. כעת, לאחר הרצח המזעזע של אסתר הי"ד בידי מחבל ערבי, הדפיסה מועצה אזורית שומרון כ-11,000 עותקים של המגילה המאויירת בתמונותיה של אסתר הי"ד. העותקים חולקו לתושבים בשומרון ולשרי ממשלה לזכרה של אסתר הורגן ז"ל. 

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן העניק את אחת המגילות לבנימין הורגן, בעלה של אסתר, שהתרגש ואמר: "אני מתרגש מאוד, לקבל את הגרסה הזו שקצת נשכחה מלב אבל עכשיו בזכותך ובזכות המועצה הדפיסו אותה ואנחנו רואים קצת מהאור של אסתר, כל תושבי המועצה יוכלו להנות ממנה במעגלים רחבים יותר על ידי החוברת הקטנה-גדולה הזו. כולנו נקרא במגילת אסתר מחר וביום שישי וחלק גדול מאנשי המועצה בזמן קריאת מגילת אסתר יהיה להם בראש גם את אסתר שלנו. הי"ד. אני מקווה שזכרה יתן הרבה מאוד אור ואהבה לתושבים לכל עם ישראל ולעולם כולו ויש למועצה חלק גדול בדבר הזה אני מודה לך מאוד".

דגן השיב לו כי "כולנו התרגשנו מדמותה של אסתר, תוך כדי השבעה המשפחה הסבה את תשומת לבנו שאסתר איירה לפני 20 שנה בדיוק כשעברו לגור בטל מנשה את המגילה, כי הייתה אמנית, הוצאנו אותה לאור מחדש, באדיבות המשפחה ואברהם כהן מארז הוצאה לאור".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]