פתיחה מלאה באפריל | רה״מ מציג: תכנית חמשת הצעדים ליציאה מלאה מהקורונה - 0404
פתיחה מלאה באפריל | רה״מ מציג: תכנית חמשת הצעדים ליציאה מלאה מהקורונה לע"מ

פתיחה מלאה באפריל | רה״מ מציג: תכנית חמשת הצעדים ליציאה מלאה מהקורונה

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר הבט״פ אמיר אוחנה, מפכ״ל המשטרה, מנכ״ל משרד הבריאות, פרויקטור הקורונה, ראש שירותי בריאות הציבור, מנכ״ל מד״א וראשי קופות החולים בישראל העבירו הערב (רביעי) תדרוך חשוב לציבור לקראת חג הפורים, כחלק מהמאמץ למנוע התפרצות חוזרת של המגפה ולדווח על המשך צעדים להתמודדות עם הקורונה.

בפתח דבריו אמר רה״מ: ״בפורים שעבר הייתה התפרצות מסוכנת שהדביקה המונים. נאלצנו לסגור את המדינה. אסור שזה יחזור על עצמו בפורים הזה, כולנו מצווים לשמור על הכללים. בכל העולם אזרחים מחכים לחיסונים ובמדינת ישראל החיסונים מחכים לאזרחים. אל תאמינו לפייק ניוז.

אנחנו שואפים להגיע ל-6 מיליון ו-200 אלף מחוסנים – אנחנו במרחק של מיליון ו-200 אלף איש משם. חייבים לסגור את הפער כדי לפתוח את המדינה בחזרה. יש לנו תוכנית של חמישה שלבים עד לפתיחה מלאה באפריל. בתחילת אפריל רוצים להסיר את כל ההגבלות, בכפוף לכך שעד סוף מרץ על פי התכניות תחוסן כל האוכלוסייה מעל גיל 16״. 

ראש הממשלה הציג את תכנית חמשת השלבים עד לפתיחה המלאה במשק, לפיה בשלב הראשון יופעל הדרכון הירוק שהחל לאחרונה, בשבוע השני של מרץ תתקיים פתיחת פעילות מדורגת, בהמשך יופעל דרכון ירוק שלב ב' שיחול גם באותו הזמן. בסוף מרץ – המטרה היא לסיים עם חיסון של כלל האוכלוסייה מעל גיל 16 והשלב האחרון – להגיע לפתיחה מלאה באפריל.

עמוס בן גרשום, לע"מ

בתום דברי רה״מ אמר ‏שר הבריאות יולי אדלשטיין: ״בואו נמנע מכל התהלוכות והמסיבות, אסור שפורים השנה יהיה דומה לשנה שעברה. אם נדע ללכת לפי המפה, נוביל את המדינה מעבר לאסון של הקורונה. לא יכולה לעשות הממשלה, או מיטב המומחים, ללא שיתוף הפעולה של הציבור״. אחריו אמר השר לביטחון הפנים ‎אמיר אוחנה: ״אין לי ספק שתהיינה הפרות. השוטרים לא מעוניינים בעימות עם האזרחים, אבל בסוף השבוע הזה הם יהיו פרוסים במלוא הכוח כדי לאכוף את החוק״.

בהמשך אמר ‏מפכ״ל המשטרה, רב-ניצב קובי שבתאי: ״הנחיתי את אגף החקירות לפתוח בהליכים פליליים נגד מארגני ההתקהלויות הבלתי חוקיות. פונים לציבור לגלות אחריות ציבורית, מצפים ממנו להישמע להנחיות כדי להציל חיי אדם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]