בנט: "בישיבת הממשלה הראשונה נאשר את הסדרת ההתיישבות הצעירה" - 0404
בנט: יונתן סינדל, פלאש 90

בנט: "בישיבת הממשלה הראשונה נאשר את הסדרת ההתיישבות הצעירה"

בסיור שהתקיים היום (רביעי) ביישוב שדה בועז בגוש עציון, הצהיר יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט כי יפעל להסדרת הישובים הצעירים ביו"ש ויציב זאת כתנאי להקמת הממשלה.

בנט אמר: "במדינת ישראל יש 25,000 תושבים ב-70 ישובים, אזרחים טובים ונורמטיביים של מדינת ישראל שהם סוג ב'. הדבר נובע מכך שההתיישבות הצעירה נחשבת סוג ב' ולא הוסדרה בלי שום סיבה.

הדבר ההגון, הבסיסי, הוא שהאנשים שנשלחו ע"י מדינת ישראל ליישב את הארץ יקבלו את הזכות לחשמל, לוואיפיי, למים חמים בבית, את הזכות להיות אזרחים רגילים כמו בהוד השרון או כפר סבא. לכן בישיבת הממשלה הראשונה אנחנו נעביר ונאשר את הסדרת ההתיישבות הצעירה, וזה יהיה תנאי לכל המפלגות בהקמת הממשלה".

בתגובה נמסר מראשי פורום ההתיישבות הצעירה: "אנו מודים לשר בנט על ביקורו ועל הצהרתו כי התנאי לכל מפלגות הימין להקמת הממשלה, הוא הסדרת ההתיישבות הצעירה מיד בישיבת הממשלה הראשונה. עשרות אלפי אנשי ההתיישבות הצעירה מחפשים אנשי עשיה שיעשו את הדבר הנכון ויסדירו אחת ולתמיד את היישובים הממתינים להסדרה. 

אנחנו נשלחנו על ידי המדינה לבנות ולהקים את היישובים ומישהו צריך לעשות סוף סוף מעשה – לפתור את האבסורד הנורא, להסדיר את מעמד היישובים ולספק סוף סוף תשתיות בסיסיות של מים, חשמל, תשתיות ומרכיבי ביטחון להתיישבות הצעירה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]