כך חוגגים מחבלים בבתי הכלא: ערוצי ספורט, נופש ודרמה בטלוויזיה על חשבון אזרחי ישראל - 0404
כך חוגגים מחבלים בבתי הכלא: ערוצי ספורט, נופש ודרמה בטלוויזיה על חשבון אזרחי ישראל PIXABAY

כך חוגגים מחבלים בבתי הכלא: ערוצי ספורט, נופש ודרמה בטלוויזיה על חשבון אזרחי ישראל

שירות בתי הסוהר חושף לראשונה את ערוצי הטלוויזיה הפתוחים למחבלים היושבים בבתי הכלא הישראליים. על פי המידע שמפורסם בעקבות בקשת חופש מידע של האגף המשפטי של תנועת "אם תרצו", לאסירי פת"ח ישנם 10 ערוצים פתוחים ולאסירי חמאס 5 ערוצים.

בין רשימת הערוצים אשר פתוחים למחבלים ניתן למצוא את ערוצי הספורט ספורט 5 ו-ONE, ערוץ אבו דאבי, נשיונל ג'יאוגרפיק אבו דאבי, ערוץ "פלסטין", ערוצי דרמה ופעולה של ערוץ MBC, הערוץ הלבנוני LBC, הערוץ הסעודי Rotana cinema, ערוץ RT Arabic, וכן ערוצי 11, 12, 13.

על פי תשובת שב"ס: "היוזמה לצמצום סל הערוצים המוצע לאסירים הביטחוניים חשובה מבחינת שירות בתי הסוהר ויש בה כדי להעביר מסר של משילות וריבונות בבתי הסוהר", ובהתאמה לכך "הוסרו מסל ערוצי הטלוויזיה כ- 60 ערוצים מהמגוון הקיים". בשב"ס גם הדגישו כי "קיים פיקוח מלא על ערוצים הכוללים ערוצים ללא הסתה וללא פגיעה בתדמית (ללא מונדיאל וללא אולימפיאדה)".

מהאגף המשפטי של תנועת "אם תרצו" ששלח את בקשת חופש המידע נמסר: "מביש לראות את ההטבות המופלגות להם זוכים המחבלים בבתי הכלא במימון הציבור הישראלי. מצופה מהשר לביטחון פנים ונציבת השב"ס החדשה לפעול באופן מיידי לביטול שידורי הטלוויזיה המופלגים למחבלים הכלואים בישראל על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במחבלי החמאס. בזמן שארגון הטרור מחזיק בשבי שני אזרחים ישראלים ולא מעביר את גופות חיילנו אסיריו נהנים מהטבות מרחיקות לכת. המצב הקיים הוא אבסורד מוחלט ואנו מצפים לשלילת הטבה זו לאלתר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]